|
| کد مطلب: ۱۱۷۲۱۱
لینک کوتاه کپی شد

تظاهرات هزاران نفری در بلگراد و دیگر شهر‌های صربستان + تصاویر

ده‌ها هزار نفر با تظاهرات در بلگراد و دیگر شهر‌های صربستان علیه رئیس جمهور این کشور، شعار و وعده دادند به تجمعات خود ادامه می‌دهند.

تظاهرات هزاران نفری در بلگراد و دیگر شهر‌های صربستان + تصاویر

ده‌ها هزار معترض ضد دولتی روز شنبه با تظاهرات در بلگراد و دیگر شهر‌های صربستان علیه الکساندر ووچیچ رئیس جمهور این کشور، وعده دادند به هفته‌ها تجمعات خود شدت ببخشند.

به گزارش آسوشیتدپرس، تظاهرکنندگان در بلگراد بزرگراه اصلی پایتخت را مسدود کردند و شعار‌هایی در حمایت از استعفای ووچیچ سر دادند. این در حالی است که ووچیچ در جریان هفت هفته اعتراضات بار‌ها این درخواست را رد کرده است.

این اعتراضات در ابتدا در واکنش به دو تیراندازی جمعی پشت سر هم اوایل ماه مه که ۱۸ کشته و ۲۰ زخمی برجای گذاشت، آغاز شد.

ده‌ها هزار معترض سران دولت صربستان را به‌دلیل ترویج فرهنگ خشونت که منجر به قتل ۱۸ نفر در سوم و چهارم ماه «می» شد، مقصر اعلام کردند.شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ضمن تاکید بر لزوم برکناری ووچیچ از ریاست‌جمهوری، خواستار استعفای وزیر کشور و رئیس سرویس مخفی صربستان به دلیل ناتوانی در منهدم کردن باند‌های جنایتکار در این کشور شدند.

وزیر آموزش صربستان چندی قبل به خاطر تیراندازی‌های اخیر در این کشور از سمت خود استعفا کرد؛ او نفوذ اینترنت، بازی‌های رایانه‌ای و ارزش‌های غربی را از عوامل وقوع این تیراندازی‌ها خواند. 

تظاهرات صربستان

تظاهرات هزاران نفری

تظاهرات هزاران نفری در بلگراد صربستان

ارسال نظر

پربازدیدترین