|
| کد مطلب: ۱۱۶۵۴۱
لینک کوتاه کپی شد

برنامه جهانی غذا از کاهش کمک‌های غذایی به سوریه خبر داد

برنامه جهانی غذا اعلام کرد که مجبور است کمک‌های غذایی به سوری‌ها را به دلیل کاهش حمایت مالی و تمام شدن کمک‌ها به نصف کاهش دهد.

برنامه جهانی غذا از کاهش کمک‌های غذایی به سوریه خبر داد
منبع: ايسنا |

برنامه جهانی غذا در بیانیه‌ای اعلام کرد: بحران مالی بی‌سابقه در سوریه این سازمان را به کاهش کمک‌های خود به حدود ۲.۵ میلیون نفر از مجموعه ۵.۵ میلیون نفر که به کمک‌های این سازمان وابسته بودند، مجبور کرده است.

در این بیانیه آمده است: برنامه جهانی غذا تمام گزینه‌ها را در سایه منابع بسیار محدود استفاده کرده است. همچنین تصمیم گرفته تا اولویت را به سه میلیون سوری بدهد که بدون کمک غذایی نمی‌توانند بیشتر از یک هفته زنده بمانند. برنامه جهانی غذا دیگر نمی‌تواند به ۵.۵ میلیون سوری به دلیل تمام شدن کمک‌های غذایی با فرا رسیدن اکتبر ادامه بدهد.

کین کروسلی، نماینده برنامه جهانی غذا و مدیر این برنامه در سوریه گفت: ما به جای افزایش کمک‌ها یا حتی ارائه همان کمک‌های قبلی با صحنه فاجعه‌آمیزی روبرو هستیم و نمی‌توانیم به مردم در زمانی که به شدت نیاز به کمک دارند، کمک رسانی کنیم.

طبق گزارش برنامه جهانی غذا ۱۲.۱ میلیون نفر از نبود امنیت غذایی در سوریه رنج می‌برند. ۲.۵ میلیون نفر نیز با کمبود شدید امنیت غذایی مواجه هستند. حدود ۶.۷ میلیون نفر در داخل کشور آواره شده‌اند.

این بیانیه برنامه جهانی غذا قبل از نشست بروکسل۷ درباره آینده سوریه و منطقه صادر شده است.

ارسال نظر

پربازدیدترین