|
| کد مطلب: ۱۱۳۳۵۸
لینک کوتاه کپی شد

امیرعبداللهیان: برای حفظ آرامش مردم دائما [از مذاکرات] اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم!

حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برجام خوب یا بد دارای نقاط ضعف یا قوت امروز یک سند بین المللی است که مقابل ماست و مسیر ما برای لغو تحریم هاست.

امیرعبداللهیان: برای حفظ آرامش مردم دائما [از مذاکرات] اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم!
منبع: جماران |

حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حرم امام گفت: شعار نه شرقی نه غربی دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود و امروز حساسیت مردم به این شعار را امروز می‌بینیم.

او در سخنرانی امروز خود در حرم مطهر امام خمینی افزود: هرگاه دستگاه سیاست خارجی نگاهی را به آمریکا یا روسیه بگیرد که مردم احساس کنند با شعار امام فاصله دارد، موجی از انتقادها به سیاست خارجی بلند می‌شود.

 امیرعبداللهیان گفت: امروز ۵ میلیون و یکصد ایرانی به طور رسمی مقیم خارج از کشور هستند و البته این تعداد ممکن است مقداری بیشتر باشد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: برجام خوب یا بد دارای نقاط ضعف یا قوت امروز یک سند بین المللی است که مقابل ماست و مسیر ما برای لغو تحریم هاست.

او ادامه داد: هفته هاست به طور غیرمستقیم پیام ها برای لغو ها ادامه دارد و از طریق وزرای خارجه برخی کشورها نیز تلاش ها برای جمع بندی متن اولیه در حال انجام است. اما برای حفظ آرامش مردم دائما اطلاع رسانی نمی‌کنیم.

او گفت: پیشرفتهای خوبی حاصل شده است و امیدواریم به نقاط خوبی برسیم.

وزیر خارجه ایران گفت: از عدم تشکیل دولت فراگیر در افغانستان و عدم امکان تحصیل زنان و دختران ناخرسندیم. 

او گفت: در موضوع حقابه نیز معتقدیم قرارداد ۱۳۵۱ باید به صراحت مورد توجه قرار گیرد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: درگیری های پراکنده در مرز افغانستان نگران کننده است.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربازدیدترین