|
| کد مطلب: ۱۱۲۶۵۸
لینک کوتاه کپی شد

چرا نیروی دریایی به آب‌های بین‌المللی رفت؟

معاون رئیس جمهور گفت: افزایش ضریب امنیت کشتی‌های تجاری و مقابله با دزدان دریایی از فواید حضور نیروهای مسلح کشورمان در آب‌های بین المللی است.

چرا نیروی دریایی به آب‌های بین‌المللی رفت؟
منبع: ايسنا |

 سید محمد حسینی درباره پیام دریانوردی موفقیت آمیز ناوگروه نیروی دریایی ارتش به دور کره زمین، اظهار کرد: اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران علاوه بر حراست و حفاظت از مرزهای آبی جمهوری اسلامی، به نفع ملت‌ها و دفاع از امنیت و ثبات در عرصه منطقه ای و بین المللی است.

وی افزود: از فواید حضور نیروهای مسلح کشورمان در آب‌های بین المللی افزایش ضریب امنیت کشتی های تجاری و مقابله با دزدان دریایی است که بخش عمده تجارت ایران شامل صادرات و واردات از طریق دریا صورت می گیرد.

حسینی در ادامه به تاثیر قدرت نظامی در دیپلماسی اشاره کرد و گفت: این دو در کنار هم قرار دارند، نه اینکه هر کدام راه خود را بروند، متاسفانه در گذشته عده ای بدنبال ایجاد دوگانه‌ دیپلماسی و میدان بودند و با این رویکرد خساراتی به منافع ملی وارد کردند اما امروز، دولت با تاکید بر همگرایی و هم افزایی، میدان و دیپلماسی را در کنار هم و مکمل یکدیگر می‌داند و مسلما این همراهی و انسجام منجر به افزایش اقتدار سیاسی می شود.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به ۸ ماه دریانوردی دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران و طی مسیر ۳۶۰ درجه‌ای به دور کره زمین با استفاده از تجهیزات و توانمندی داخلی اظهار داشت: طراحی، برنامه ریزی و محاسبات دقیق علمی و تخصصی پیچیده این سفر بی‌سابقه و طی مسافت ۶۳ هزار کیلومتر بدون کمک سایر کشورها و با توان نخبگان کشور نشان می‌دهد که به رغم تمامی تحریم ها موفق شده ایم به‌روزترین تجهیزات ناوبری را تولید کنیم و این ثابت می‌کند که تحریم‌ نمی‌تواند ملت ایران را از حرکت به جلو و پیشرفت باز دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: این حضور مقتدرانه که در آن جوانانی از سراسر کشور شرکت داشتند، ثابت کرد نیروی دریایی کشورمان به جایگاه راهبردی و تاثیرگذاری دست یافته است و این تعالی نشات گرفته از روحیه جهادی و مدیریت انقلابی است که پس از انقلاب با تاکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری در بخش‌های مختلف شکل گرفته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: مردم ایران ثابت کرده اند که با عزم جزم و اراده‌ی استوار می‌توانند بر تحریم و تهدید غلبه کنند و بدون شک با این روحیه، می‌توان در دیگر حوزه ها از جمله صنعت کارهای بزرگی را رقم زد.

ارسال نظر

پربازدیدترین