|
| کد مطلب: ۱۱۱۹۰۱
لینک کوتاه کپی شد

توافق آمریکا و اتحادیه اروپا برای هماهنگی در اجرای تحریم‌ها

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا توافق کردند تا فعالیت‌های خود را در زمینه اجرای بهتر تحریم‌ها هماهنگ کنند.

توافق آمریکا و اتحادیه اروپا برای هماهنگی در اجرای تحریم‌ها
منبع: ایرنا |

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خزانه‌داری آمریکا سه‌شنبه به وقت محلی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اداره کنترل دارایی‌های خارجی» آمریکا (OFAC) و «سرویس اقدام خارجی اروپا» (EEAS) و دبیرخانه کل ثبات مالی، سرویس مالی و اتحادیه بازارهای سرمایه‌ای اتحادیه اروپا (DG FISMA) راه‌های هماهنگی در اجرای تحریم‌ها، تقویت پایبندی به تحریم‌ها، تقویت اجرا و بررسی چالش‌های مشترک پیش روی سیاست خارجی را شناسایی کردند.

این بیانیه چند هفته پس از آن صادر شد که نمایندگان آمریکا و اروپا برای بحث و تبادل نظر درباره تحریم‌ها و تقویت بیشتر روابط کاری خود در بروکسل دیدار کردند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که نمایندگان دو طرف راه‌های جلوگیری از تاثیر تحریم‌های فعلی بر کمک‌های تجاری و بشردوستانه و حفظ آزادی اینترنت در مناطق تحریم‌شده را بررسی کردند.

آمریکا و متحدانش تحریم‌های گسترده‌ای علیه روسیه، چین، ایران، سوریه، کوبا، ونزوئلا، کره شمالی و برخی کشورهای دیگر وضع کرده‌اند که باعث اخلال در ارائه کمک‌های بشردوستانه و تاثیر منفی بر مردمان این کشورها شده است.

ارسال نظر

پربازدیدترین