|
| کد مطلب: ۱۱۱۷۲۱
لینک کوتاه کپی شد

دادستانی آمریکا: ارتباط ترامپ با روسیه در انتخابات6سال پیش واقعی نبود؛کلینتون آن را ساخته بود

بعد از گذشت هفت سال از طرح اتهاماتی مبنی بر ارتباط کارزار تبلیغاتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶، اکنون دادگستری این کشور به این نتیجه رسیده که هیچ مدرکی از این رابطه وجود نداشت.

دادستانی آمریکا: ارتباط ترامپ با روسیه در انتخابات6سال پیش واقعی نبود؛کلینتون آن را ساخته بود
منبع: فارس |

«جان دورهام» بازرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا که در سال ۲۰۱۹ توسط «ویلیام بار» دادستان کل وقت این کشور برای بررسی منشأ تحقیقات اف‌بی‌آی درباره رابطه ترامپ و روسیه انتخاب شده بود، شامگاه دوشنبه گفت که اداره تحقیقات فدرال آمریکا هرگز نباید این تحقیقات را آغاز می‌کرد.

گزارش دورهام که در ۳۰۶ صفحه تنظیم شده، پایانی بر بررسی‌های ۴ ساله او درباره اشتباهات بالقوه اف‌بی‌آی در تحقیقات حول هرگونه ارتباط کارزار ترامپ با روسیه و کمک این کشور به رأی آوردن او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در این گزارش آمده است که اداره تحقیقات فدرال آمریکا هیچ اطلاعات و مدرک واقعی مبنی بر رابطه تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات روسی در زمان آغاز تحقیقات نداشت.

بازرس ویژه دادستانی آمریکا با بیان اینکه کارزار «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ماجرای ارتباط ترامپ با روسیه را جعل کرد تا توجهات را از رسوایی افشای ایمیل‌های محرمانه خود منحرف کند، توضیح داد که اف‌بی‌آی اما برای تحقیق از این ادعاها استفاده نکرد.

دورهام همچنین تصریح کرد که اداره تحقیقات فدرال هرگز نتوانست هیچ یک از اتهاماتی که اکنون در پرونده بدنام «استیل» تایید شده را اثبات کند.

ترامپ نیز در واکنش به این گزارش گفت: «وای! پس از تحقیقات گسترده، بازرس ویژه جان دورهام به این نتیجه رسید که اف‌بی‌آی هرگز نباید تحقیقات درباره رابطه ترامپ و روسیه را آغاز می‌کرد!»

وی طی بیانیه‌ای با درخواست برای محاکمه «جیمز کومی» رئیس وقت اف‌بی‌آی، افزود: «مردم آمریکا فریب [اف‌بی‌آی] را خوردند، همانطور که در حال حاضر توسط کسانی که نمی‌خواهند عظمت آمریکا را ببینند، فریب داده می‌شوند».

ارسال نظر

پربازدیدترین