|
| کد مطلب: ۱۱۱۵۰۶
لینک کوتاه کپی شد

کی‌یف از تایید حمله به مسکو با موشک انگلیسی «سایه طوفان» طفره رفت

سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی اوکراین از تایید استفاده از موشک‌های کروز انگلیسی علیه روسیه، طفره رفت!

کی‌یف از تایید حمله به مسکو با موشک انگلیسی «سایه طوفان» طفره رفت

به نقل از اسپوتنیک، یوری ایگنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی ارتش اوکراین از تایید استفاده این کشور از موشک‌های دوربرد موسوم به «سایه طوفان» علیه مسکو، خودداری کرد؛ موشک‌هایی که انگلیس برای کی‌یف تامین کرده است.

ایگنات در پاسخ به این پرسش که آیا به شهروندان اوکراین درباره استفاده از سایه طوفان اطلاع‌رسانی خواهد شد یا آنها صرفاً ماحصل استفاده از این موشک‌ها و حملات را نظاره خواهند کرد، با لبخند گفت: فکر می‌کنم، حق با شما باشد!

وی همچنین گفت «از آنجا که جنگنده‌های ارتش اوکراین پیش از این هم از موشک‌های کروز غربی استفاده کرده‌اند، نباید مشکل فنی درباره این موشک‌ها وجود داشته باشد.»

وزارت دفاع روسیه دیروز (شنبه) اعلام کرد که اوکراین برای بمباران منطقه لوهانسک در ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) از دو موشک سایه طوفان و یک فروند موشک ADM-۱۶۰ MALD آمریکایی که به موشک فریب شهرت دارد، استفاده کرده است.

به گفته مقامات محلی روستایی در نزدیکی لوهانسک، یک موشک سایه طوفان دیگر هم دیروز به این منطقه برخورد کرده و به مجروح شدن شماری از غیرنظامیان از جمله کودکان منجر شده است.

این موشک‌های دوربرد با بردی معادل ۳۰۰ کیلومتر، قادرند خاک روسیه را هدف بگیرند اما اوکراین به دفعات مدعی شده که قصد ندارد از این مهمات برای هدف قراردادن اهدافی در قلمرو مسکو استفاده کند.

از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰)، کشورهای غربی از جمله انگلیس سیل تسلیحات را روانه کی‌یف کرده‌اند. مسکو همواره نسبت به تامین سلاح برای اوکراین هشدار داده و تاکید کرده که این اقدامات تنها به تشدید تنش دامن می‌زند.

ارسال نظر

پربازدیدترین