|
| کد مطلب: ۱۱۱۴۲۰
لینک کوتاه کپی شد

واشنگتن پست از نقشه زلنسکی پرده برداشت

روزنامه واشنگتن پست با استناد بر مدارک فاش‌شده پنتاگون گزارش داد، ولودیمیر زلنسکی نقشه‌هایی را نسبت به حملات در داخل خاک روسیه طراحی و تهدید کرده بود که "کی‌یف صنعت مجارستان را نابود می‌کند."

واشنگتن پست از نقشه زلنسکی پرده برداشت

روزنامه واشنگتن پست ضمن اشاره به اسناد و مدارک فاش‌شده پنتاگون گفت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین طی نشستی در ماه ژانویه تاکید کرده بود که نیروهایش حملاتی را در روسیه انجام خواهند داد تا "شهرهای نامشخص مرزی روسیه" را تحت کنترل خود درآورند و بدین ترتیب کی‌یف اهرم فشار را در مذاکرات علیه روسیه به‌کار بگیرد.

تا چندی پیش حامیان غربی اوکراین تمایلی به ارائه موشک‌های دوربرد به زلنسکی نداشتند زیرا می‌ترسیدند که اوکراین از این تسلیحات علیه اهدافی در داخل خاک روسیه استفاده کند؛ اما طبق گزارش واشنگتن پست، زلنسکی به ژنرال والری زالوژنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین پیشنهاد داد که از "پهپادهایی برای حمله به مکان‌هایی نامعلوم در روستوف" استفاده کند.

قبل و بعد این جلسه ادعایی، نیروهای اوکراینی از پهپادها استفاده کردند تا حملاتی را علیه زیرساخت‌هایی در منطقه روستوف انجام دهند؛ منطقه‌ای که در مرز لوهانسک قرار دارد.

زلنسکی طی جلسه‌ای با معاون نخست‌وزیر اوکراین در فوریه پیشنهاد داده بود که اوکراین خطوط انتقال نفت دروژبا را منفجر کند؛ خطوط انتقالی که نفت روسیه را به مجارستان منتقل می‌کند. براساس گزارش اسناد پنتاگون که توسط واشنگتن پست منتشر شده، زلنسکی تاکید کرده بود که اوکراین باید این خطوط و صنعت کشور ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان را منفجر کند؛ صنعتی که به شدت به نفت روسیه متکی است.

جاسوسان آمریکایی که این جلسه را شنود کردند، نتیجه گرفتند که زلنسکی تهدیدهای "اغراق‌آمیز و بی‌معنایی" انجام داده است و این درحالیست که پس از آن جلسه مذکور خطوط انتقال دروژبا تحت حملات مختلفی قرار گرفته است.

اما با این حال ولودیمیر زلنسکی به گزارش این روزنامه اشاره کرد و آن را "خیال‌پردازی" خواند و مدعی شد "هیچ‌کس در اوکراین دستور حمله به سرزمین‌های روسیه را صادر نمی‌کند."

ارسال نظر

پربازدیدترین