|
| کد مطلب: ۱۱۱۴۰۵
لینک کوتاه کپی شد

زلنسکی میانجیگری پاپ را نپذیرفت

رئیس‌جمهوری اوکراین پیشنهاد پاپ فرانسیس برای کمک به مذاکره برای خاتمه دادن به جنگ را رد کرد. زلنسکی قبلا هرگونه تماس میان کی‌یف و مسکو را ممنوع کرده بود و از آن زمان همه پیشنهادات میانجیگری خارجی را رد می‌کند.

زلنسکی میانجیگری پاپ را نپذیرفت
منبع: ايسنا |

به گزارش خبرگزاری راشا تودی،‌ ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین شنبه پس از دیدار با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در واتیکان گفت: با کمال احترام، ما به میانجیگران نیازی نداریم، ما به صلحی عادلانه نیاز داریم.

او افزود: برای من ملاقات با ایشان مایه افتخار است اما او از موضع من مطلع است. جنگ در اوکراین است و طرح صلح باید اوکراینی باشد. شما نمی‌توانید با ولادیمیر پوتین (رئیس‌جمهوری روسیه) میانجیگری کنید.

زلنسکی شنبه در جریان سفر به رم با پاپ کاتولیک و مقامات ارشد ایتالیایی دیدار کرد. پاپ بارها پیشنهاد کمک خود را برای میانجیگری میان کی‌یف و مسکو ارائه کرده است.

در حالی که واتیکان از روسیه خواسته است که به طور یک‌جانبه عملیات نظامی خود در اوکراین را متوقف کند، پاپ فرانسیس در موارد متعدد پیشنهاد کمک به کی‌یف و مسکو داده است تا با رضایت دو طرف این درگیری به اتمام برسد و در همین حال تلاش‌های میانجیگری ترکیه در سال گذشته را ستوده است.

ارسال نظر

پربازدیدترین