|
| کد مطلب: ۱۱۰۳۹۲
لینک کوتاه کپی شد

اتهام جنجالی نامزد انتخابات آمریکا علیه سازمان سیا

«رابرت اف. کندی» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا از حزب دموکرات، گفت «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (CIA) در ترور «جان اف.کندی» رئیس جمهور اسبق این کشور دست داشته است.

اتهام جنجالی نامزد انتخابات آمریکا علیه سازمان سیا
منبع: ایرنا |

به گزارش نیویورک پست، برادرزاده رئیس جمهور اسبق آمریکا در یک برنامه رادیویی با اشاره به ترور جان اف.کندی مدعی شد: مدارک محکمی وجود دارد که نشان می‌دهد سازمان سیا در قتل وی دست داشته است. فکر می‌کنم در این مرحله از شک و تردید فراتر هستیم.

رابرت کندی تاکید کرد: شواهد حاکیست که این سازمان هم در قتل و هم در پوشش آن دخیل بوده است.

وی در این اظهارات با اشاره به کتاب «جی.اف.کی و ناگفتنی‌ها» نوشته جیمز داگلاس که در سال ۲۰۰۸ میلادی به چاپ رسید،‌ از آن به عنوان یک گردآوری از مدارک یاد کرد.

بر اساس این گزارش، تحقیقات رسمی دولت آمریکا درباره ترور جان اف.کندی به این نتیجه رسید: لی هاروی اسوالد در تیراندازی مرگبار به رییس جمهوری اسبق آمریکا به صورت مستقل عمل کرده و هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد او بخشی از یک «برنامه توطئه برای ترور» سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا بوده است.

جان اف. کندی در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در شهر «دالاس» ایالت تگزاس آمریکا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

نتایج تحقیقات دولتی نشان داد که این ترور توسط لی هاروی اسوالد انجام شده است. در گزارش کمیسیون وارن در سال ۱۹۶۴ نیز عنوان شده بود که او به تنهایی عمل کرده است. اسوالد ۲ روز پس از دستگیری به ضرب گلوله کشته شد.

ارسال نظر

پربازدیدترین