|
| کد مطلب: ۹۲۶۴۰
لینک کوتاه کپی شد

وزیر کشور:هروقت لازم باشد استانداران را عوض می کنم

قرار است تعداد قابل توجهی موتورسیلکت برقی وارد کنیم تا جایگزین موتورسیکلت های با سوخت نامناسب شود.

منبع: ایسنا |

احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مدیریت آلودگی هوای و تاثیرات آن در تهران و دیگر شهرهای کشور گفت: ۶۰ درصد آلودگی هوا طبق بررسی ها مربوط به منابع متحرک و ۴۰ درصد منابع ثابت است. در بحث منابع متحرک حمل و نقل عمومی و خودروها و موتوسیلکت ها مطرح است.

وی افزود : هم چنین بحث نوسازی ناوگان عمومی مطرح است و قراردادهایی در این زمینه بسته شده و تعدادی اتوبوس جدید هم برای تحویل از کارخانه‌ها آماده تحویل و شماره گذاری هستند. علاوه بر این شهرداری کار خوبی را برای کاهش مسیر ترددها با اصلاح تقاطع ها شروع کرده است.

وی ادامه داد: در کنار اینها بحث سوخت مطرح است، وزارت نفت در حال کار درباره سوخت‌های یورو ۵ است تا بیشتر آن را در استفاده خودروها در شهرها داشته باشیم. در منابع ثابت هم که درباره پالایشگاه‌ها و کارخانه هاست برنامه هایی در دستور کار است که با سوخت های بهتر کار کنند. البته مهاجرت نسبتا قابل توجه به تهران و افزایش جمعیت موجب افزایش آلودگی شده و کاهش نزولات آسمانی هم در این روند موثر بوده است.

وزیر کشور درباره تغییر برخی استانداران گفت: بحث تغییرات استانداران بستگی به عملکردها دارد، هر قت احتیاج باشد این تغییرات انجام می‌شود.

وحیدی درباره حادثه ترور شهید "قاسم فتح‌اللهی" پاسدار سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ که شب گذشته در یکی از محلات جنوبی شهر تهران اتفاق افتاد ، اظهار کرد: جزییات درباره این حادثه را دستگاه های اطلاعاتی باید کار کنند، اما ظاهر کار که تروریستی به نظر می رسد.

ارسال نظر

پربازدیدترین