|
| کد مطلب: ۹۲۲۱۵
لینک کوتاه کپی شد

چون اعتراضات فروکش کرده، دیگر نیازی به اصلاحات نیست!

عده‌ای تصور نکنند چون اعتراضات فروکش کرده نیازی به اصلاحات نیست.

چون اعتراضات فروکش کرده، دیگر نیازی به اصلاحات نیست!

علی ربیعی نوشت: شواهد علمی نشان می‌دهد چنانچه علل و ذهنیت اعتراض باقی بماند با مساله حل نشده و پنهان مانده مواجه خواهیم شد به ویژه باوجود تسلط سازمان‌های اطلاعاتی اسراییل و دیگر کشورهای دارای منافع و جریان‌های رسانه‌ای با دلارهای نفتی بدخواهان ایران.

دادن سیگنال برای امکان‌پذیری تغییرخواهی جامعه در پای صندوق‌های رای با ایجاد زمینه امکان حضور سلایق مختلف و کوچاندن اعتراضات از خیابان به صندوق‌های رای، ایجاد فضای جدید رسانه‌ای و امکان دادن به شنیده شدن همه صداها در داخل و بازگرداندن مرجعیت رسانه‌ای به داخل، سیاست‌های اجتماعی متناسب با روح جمعی جامعه و باز کردن انسدادهای اجتماعی و اصلاح سیاستگذاری‌های اجتماعی-فرهنگی می‌تواند راهگشا باشد.

با احتراز از اصلاح نگرش به جهان خارج و سیاست خارجی و ترمیم سیاست‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی داخلی در بهترین حالت، به سیستمی خود تداوم‌دهنده خواهیم رسید. معتقدم اصلاحات راه بی‌بدیل و ضروری برای ایران امروز است. متاسفانه هر وقت سخن از اصلاحات به میان می‌آید برخی آگاهانه و برخی ناآگاهانه، موضوع را به جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب تقلیل می‌دهند.

منظور من از اصلاحات مفهومی پر معنا و مسیر پیچیده‌ای است که با اتکا به اصل بنیادین تطابق‌پذیری حیات و پویایی یک نظام سیاسی و رابطه مناسب آن با تحولات اجتماعی در عرصه‌های مختلف را تضمین می‌کند.مطالعه بحران‌های اجتماعی، شورش‌های تغییرخواهانه و جنبش‌های اعتراضی نشان می‌دهد، بهترین زمان برای آغاز اصلاحات، در زمان فروکش کردن اعتراضات است. در تئوری‌های انقلاب، زمان و نوع اصلاح بسیار مهم و حیاتی قلمداد شده است. بنابراین زمان اصلاحات همین امروز است، فردا دیر است. 

 

منبع: اعتماد

ارسال نظر

پربازدیدترین