|

رد گم کنی خبرگزاری دولت در باره حضور رئیسی در مراسمی که در آن مشروب هست

ضیافت شام سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شامگاه پنجشنبه در حالی در سمرقند برگزار شد که رییس جمهور کشورمان در این مراسم حضور نیافت.

کد مطلب : 89963

به گزارش ایرنا منابع مطلع اطلاع دادند که علت حضور نداشتن رییس جمهور ایران در این ضیافت، تاکید بر پروتکل های جمهوری اسلامی ایران در مراسم شام بوده است؛ از این رو آیت الله رییسی پس از شرکت در آیین غرس نهال یادبود اجلاس، عازم مسجد اهل بیت (ع) شهر سمرقند شد تا ضمن ادای فرضیه نماز، در جمع نمازگزاران مردم مسلمان این شهر نیز حضور یابد.

با این حال برخی فعالان رسانه ای عکسی از روسای جمهور حاضر در این اجلاس منتشر کرده اند که نشان می دهد رییسی در کنار همتایان خود دور یک میز پذیرایی حضور دارد که بررسی خبرنگار ایرنا نشان می دهد این تصویر مربوط به پیش از برگزاری مراسم غرس نهال توسط سران کشورها است.

در این ارتباط مهدی خانعلی زاده از خبرنگاران حاضر در اجلاس شانگهای نیز در نوشتاری در فضای مجازی این باره توضیح داد: سران شرکت کننده در اجلاس شانگهای برای حضور در مراسم درختکاری چند دقیقه قبل از مراسم در سالنی کنار هم جمع شدند تا مراسم شروع شود. آقای رییسی به دلیل برنامه های متعدد آخرین نفری است که به جمع ملحق می شود و به محض رسیدن با دعوت رییس جمهور ازبکستان به محل درختکاری می‌روند.

به گفته خانعلی زاده، «بعد از پایان درختکاری همه روسا به سمت سالن ضیافت رسمی شام می روند به جز یک نفر؛ سید ابراهیم رییسی که به جای ضیافت برای نماز و گفت و گو با مردم مسلمان سمرقند به مسجد اهل بیت(ع) می رود. البته این عدم عضور یک علت دیگر هم داشت، تاکید بر پروتکل های جمهوری اسلامی ایران در مراسم شام».

در هرحال خبرگزاری دولت هیچ توضیحی برای حضور رئیسی بر سر میزی که در آن مشروب قرار دارد نداده و با بیان حوادث دیگر بدنبال رد گم کنی است.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین