|
لینک کوتاه کپی شد

دیدار ۶ وزیر زن نیکاراگوئه با امیرعبداللهیان + عکس

وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته با معاون وزیر خارجه ونزوئلا و هیئت ۶ نفره زنان نیکاراگوئه دیدار و بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با آمریکای لاتین تاکید کرد.

دیدار ۶ وزیر زن نیکاراگوئه با امیرعبداللهیان + عکس
منبع: تسنیم |

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار خانم "کاپایا رودریگز"، معاون وزیر خارجه ونزوئلا با ایشان، گسترش روابط دوجانبه در چارچوب پیگیری همکاری‌ها در حوزه انرژی، فناوری و های‌تک، و تعمیق و تقویت مناسبات فیمابین را مورد تاکید قرار داد.

معاون وزیر خارجه ونزوئلا نیز با پر اهمیت خواندن نقش زنان در تمامی کشورها، گفت کنگره بانوان تاثیر گذار نشان داد که حضور و جایگاه بانوان در ایران بسیار برجسته، پررنگ و تحسین برانگیز است.

14011103081910784268859610

علاوه بر این وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز گذشته در دیدار هیئت 6 نفره زنان، شامل وزرای کشور، خانواده، آموزش و پرورش، جوانان، بهداشت و آموزش عالی نیکاراگوئه با ایشان، بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با آمریکای لاتین و نیکاراگوئه تاکید کرد.

خانم رامونا رودریگز، وزیر آموزش عالی و رئیس دانشگاه خود مختار نیکاراگوئه که در راس این هیئت 6 نفره برای شرکت در کنگره بین المللی بانوان تاثیر گذار به تهران سفر کرده است، توسعه روابط دانشگاهی، تبادلات علمی و فرهنگی و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه تهران، برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و انجام پژوهشهای مشترک را یکی از اهداف سفر خود برشمرد.

در این دیدار سایر وزرای خانم کابینه نیکاراگوئه نیز دیدگاه های خود در زمینه های مختلف مورد علاقه دو کشور را تبیین کردند.

14011103081953362268859810

 

شناسه خبر: ۹۴۶۴۷

ارسال نظر

پربازدیدترین