|
لینک کوتاه کپی شد

پاسخ «کنعانی» به ادعای ضدایرانی کُره‌ / منتظر توضیح هستیم

رئیس‌ جمهور کره‌جنوبی که به امارات سفر کرده در اظهاراتی علیه ایران، کشورمان را دشمن امارات خواند.

پاسخ «کنعانی» به ادعای ضدایرانی کُره‌ / منتظر توضیح هستیم
منبع: فارس |

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) ۲۶ دی ماه به اظهارات رئیس جمهور کره جنوبی در امارات عربی منحده واکنش نشان داد و گفت: وزات امور خارجه در حال بررسی و پیگیری اظهارات دخالت آمیز رئیس جمهور کره جنوبی درباره روابط جمهوری اسلامی ایران و امارات عربی متحده به عنوان دو کشور همسایه و دوست است.

 «یون سوگ یئول» رئیس‌ جمهور کره جنوبی که به امارات عربی متحده سفر کرده در اظهاراتی ایران را دشمن امارات خوانده است.

در این باره ناصر کنعانی در واکنش به این اظهارات ضد ایرانی عنوان کرد: اظهارات نقل شده از این مقام کره‌ای نشانگر عدم اطلاع کامل از مناسبات تاریخی و دوستانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله امارات عربی متحده و تحولات بسیار سریع و مثبت در این زمینه است.

وی تصریح کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با جدیت مواضع اخیر این کشور و به ویژه اظهارات رئیس جمهور آن در مورد روابط ایران و امارات را که فاقد کمترین وجاهت دیپلماتیک است، در دست پیگیری دارد و منتظر توضیح وزارت خارجه کره جنوبی در این زمینه است.

 رئیس جمهور کره جنوبی که در حال بازدید از نیروهای این کشور در امارات عربی متحده بود خطاب به نیروهای این کشور گفت: «امارات کشور برادر ما است... امارات یک کشور خارجی به این نام نیست. اینجا، کشور شما است. امنیت کشور برادر ما امنیت ما است. دشمن امارات، تهدیدآمیزترین کشور یعنی ایران است و دشمن ما کره شمالی است... ما با امارات در وضعیت مشابهی قرار داریم.»
 

رئیس جمهوری کره جنوبی روز شنبه در چارچوب یک سفر رسمی چند روزه وارد ابوظبی شد و  دیروز با «محمد بن زاید آل نهیان» رئیس امارات در کاخ «الوطن» دیدار و دو طرف درباره توسعه همکاری‌ها بحث و تبادل نظر کردند.

شناسه خبر: ۹۳۹۷۸

ارسال نظر

پربازدیدترین