|
| کد مطلب: ۹۲۵۸۰
لینک کوتاه کپی شد

سرمقاله روزنامه اطلاعات:2023 سال خوبی نخواهد بود

سال نو مسیحی با بحران زدگی سیاسی، امنیتی و اقتصادی در غرب آسیا و فاجعه بار شدن سیاست‌های امنیتی ـ سیاسی غرب (آمریکا) در این منطقه آغاز شده است.

سرمقاله روزنامه اطلاعات:2023 سال خوبی نخواهد بود
منبع: روزنامه اطلاعات |

ـ ناکامی دولت‌های مختلف آمریکا در تأمین امنیت و ثبات در دو کشور افغانستان و عراق در کنار اقدامات نسنجیده و غیرعقلانی ترامپ که سبب افول قدرت و جایگاه بین‌المللی آمریکا در چند سال اخیر شده است و نیز خروج شتاب‌زده و پرحاشیه نیروهای آمریکایی از افغانستان و تقدیم این کشور به طالبان، سبب نفرت ملت‌های منطقه از عملکرد و سیاست‌های آمریکا شده است.

ـ توسعه اقتصادی شگفت انگیز چین، در کنار برنامه‌‌های جاه‌طلبانه این کشور در حوزه‌های فناوری، نظامی و ژئوپلتیک از دیگر عواملی است که موجی از نگرانی را در آمریکا ایجاد کرده است.

در آستانه سال نو میلادی، «نتانیاهو» که به روایت برخی از کارشناسان سیاسی، خود را «شارون» دوم می‌خواند که فاجعه حمله نظامی به لبنان را رقم زد، در اسرائیل بر سرکارآمده و نخست وزیر رژیم صهیونیستی شده است. کابینه وزراء ائتلافی او را افراطی‌ترین دولت «دست‌راستی» در اسرائیل خوانده‌اند. نتانیاهو فضای تبلیغاتی جنگ طلبانه‌ای علیه ایران را در آغاز کار رسمی خود و تشکیل دولت رژیم صهیونیستی کلید زده است، در حالی که التهاب و بحران آفرینی در سراسر منطقه ناشی از جنگ افزایی رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد.

ضرب‌المثل معروف فارسی براساس «سالی که نکوست، از بهارش پیداست»، اکنون سال جدید میلادی چندان نشان از صلح، آرامش و تفاهم دولت‌ها ندارد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین