|

واشنگتن پست: مذاکرات هسته‌ای این هفته از سر گرفته می‌شود

یک مقام دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد دور جدید مذاکرات هسته‌ای این هفته در «دوحه» از سر گرفته خواهد شد.

کد مطلب : 89235

باشگاه خبرنگاران نوشت: روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد دور جدید مذاکرات هسته‌ای در هفته جاری برگزار خواهد شد.

در عین حال، این مقام که خواسته نامش فاش نشود گفته است: «ما قصد پیش‌داوری نداریم، اما انتظارات خود را بسیار کنترل می‌کنیم».

مذاکرات برجام از اسفندماه سال گذشته به حالت تعلیق درآمده است. به گزارش واشنگتن پست به نظر می‌رسد در سفر جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات برجام به تهران، توافق برای از سرگیری مذاکرات صورت گرفته است. حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه کشورمان پس از دیدار با بورل در صفحه توییتر رسمی خود نوشت: «توافق نهایی در دسترس است، اگر طرف‌های دیگر اراده انجام آن را داشته باشند».

دور جدید مذاکرات، به جای وین در «دوحه»، پایتخت قطر برگزار می‌شود. قطر با ایران و کشور‌های دیگر مذاکره کننده روابط خوبی دارد و در ماه‌های اخیر تلاش کرده به صورت غیر رسمی نقش میانجی‌گری را ایفا کند.

در این مذاکرات ایران و ۴+۱ به عنوان طرف‌های برجام حضور خواهند داشت. آمریکا نیز با فرستادن رابرت مالی، نماینده ویژه این کشور در مذاکرات به صورت غیرمستقیم در مذاکرات دوحه خواهد بود.

آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به صورت یکجانبه از معاهده بین‌المللی هسته‌ای خارج شد و کمپین فشارحداکثری علیه کشورمان را اعمال کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین