|

امیرعبداللهیان: وظیفه داریم با رویکرد انقلابی و جهادی حرکت کنیم

کد مطلب : 73570

امیرعبداللهیان با اشاره به ماموریت وزارت خارجه در حوزه بی اثر کردن و لغو تحریم ها، گفت: در این زمینه وظیفه داریم با رویکردی انقلابی و جهادی حرکت کنیم. وظیفه ذاتی دستگاه دیپلماسی این است که برای لغو تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا همه سعی، دانش و تجربه دیپلماتیک خود را به کار گیرد.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه نگاه به آسیا از اولویت‌های سیاست خارجی دولت است، گفت: توسعه پایدار اقتصادی بدون نگاه به مذاکرات وین را دنبال می‌کنیم.

به گزارش آیند به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان صبح امروز در گردهمایی روسای منتخب نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور با تمرکز بر کشور‌های همسایه با بیان اینکه نگاه به همسایگان و آسیا از اولویت‌های سیاست خارجی دولت است، اظهار کرد: شعار سیاست خارجی دولت، سیاست خارجی متوازن و دیپلماسی فعال، پویا و هوشمند است و برنامه چهار ساله دولت در همین زمینه تنظیم و برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: توجه ویژه به ایرانیان خارج از کشور و از بین بردن گسست آن‌ها با کشور از برنامه‌های جدی دولت است. در روز‌های آینده اولین نشست شورای ایرانیان خارج از کشور را به ریاست رییس جمهور برگزار می‌کنیم و امیدواریم تصویب قانون حمایت از ایرانیان خارج کشور از خروجی‌های این نشست باشد.

امیرعبداللهیان در پایان با اشاره به ماموریت وزارت خارجه در حوزه بی اثر کردن و لغو تحریم ها، گفت: در این زمینه وظیفه داریم با رویکردی انقلابی و جهادی حرکت کنیم. توسعه پایدار اقتصادی بدون نگاه به مذاکرات وین را دنبال می‌کنیم با این حال وظیفه ذاتی دستگاه دیپلماسی این است که برای لغو تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا همه سعی، دانش و تجربه دیپلماتیک خود را به کار گیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین