|
لینک کوتاه کپی شد

دلیل جدیدی برای سرد شدن بدن کشف شد

در طول 150 سال گذشته، محققان شاهد کاهش میانگین دمای بدن انسان بیش از نیم درجه فارنهایت (-0.3 درجه سانتیگراد) بوده اند. در یک مطالعه جدید از دانشگاه میشیگان، دانشمندانی که به بیماران سپسیس بستری در بیمارستان مراجعه کردند، دریافتند که گونه‌های خاصی از باکتری‌های روده به نظر می‌رسد در تنظیم دمای بدن نقش دارند، و فرض بر این است که این تغییرات میکروبی می‌تواند منجر به این تغییرات طولانی مدت دمای بدن شود.

دلیل جدیدی برای سرد شدن بدن کشف شد
منبع: بهداشت نیوز |

در یک مطالعه جدید توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان، فرضیه دیگری بررسی شد. این بار محققان نقش میکروبیوم روده ما را در تنظیم دمای بدن بررسی کردند.

برای بررسی این موضوع، مطالعه بر روی بیماران بستری در بیمارستان مبتلا به سپسیس متمرکز شد. تحقیقات قبلی نشان داده بود که نتایج بالینی برای بیماران سپسیس را می توان با مسیرهای دمای بدن در طول بستری شدن در بیمارستان پیش بینی کرد. بنابراین این تحقیق به این فکر افتاد که آیا ترکیب میکروبیوم روده در زمان بستری اولیه در بیمارستان می‌تواند مسیرهای دمای بدن را پیش‌بینی کند.

بیش از 100 میکروبیوم بیماران سپسیس در زمان بستری در بیمارستان نمونه برداری شد و این مطالعه الگوهای باکتری های روده مجزایی را پیدا کرد که با مسیر دمای بدن آنها در طول مدت اقامت آنها در بیمارستان ارتباط داشت. به طور خاص، سطوح بالای باکتری Firmicutes بیشتر با پاسخ‌های تب بالا مرتبط بود.

محققان با نگاهی به مدل‌های حیوانی دریافتند موش‌هایی که فاقد میکروبیوم بودند، در مقایسه با موش‌های دارای باکتری‌های معمولی روده، نوسانات شدید دمای بدن را در هنگام ایجاد سپسیس نشان دادند.

به گفته رابرت دیکسون، سرپرست این مطالعه، نوسانات دمای بدن که در موش‌ها مشاهده می‌شود، می‌تواند با خانواده‌های باکتریایی مشابهی که در گروه سپسیس انسانی دیده می‌شود مرتبط باشد.

دیکسون گفت: «ما دریافتیم که همان نوع باکتری روده تغییرات دما را هم در افراد انسانی و هم در موش‌های آزمایشگاهی ما توضیح می‌دهد. "این به ما اطمینان نسبت به اعتبار یافته هایمان داد و به ما هدفی برای درک زیست شناسی پشت این یافته می دهد."

این یافته‌ها شواهد خوبی هستند که به نقش مهم باکتری‌های روده در تنظیم دمای بدن ما اشاره می‌کنند و تغییرات میکروبیومی ناشی از رژیم غذایی در قرن گذشته می تواند زمینه ساز کاهش اندک دمای متوسط بدن انسان باشد.

بونگرز افزود: «در حالی که ما مطمئناً ثابت نکرده‌ایم که تغییرات در میکروبیوم کاهش دمای بدن انسان را توضیح می‌دهد، اما فکر می‌کنیم که این یک فرضیه منطقی است».

ژنتیک انسان در 150 سال گذشته تغییر معنی داری نداشته است، اما تغییر در رژیم غذایی، بهداشت و آنتی بیوتیک ها تأثیرات عمیقی بر باکتری های روده ما داشته است.

شناسه خبر: ۹۴۹۱۴

ارسال نظر

پربازدیدترین