|
| کد مطلب: ۹۴۸۳۹
لینک کوتاه کپی شد

راهکارهای خانگی از بین بردن جوش

جوش های سر سیاه به ارامی رشد می کنند اما مانند جوش های سر سفید ملتهب نیستند. جوش های سر سفید به واسطه ورود باکتری ها به دهانه های خروجی فولیکول های مو شکل می گیرند. به همین دلیل است که جوش های سرسفید غالبا با التهاب و قرمزی همراه هستند.

راهکارهای خانگی از بین بردن جوش

بسیاری از داروهای مخصوص درمان جوش صورت را می توان بدون نیاز به نسخه پزشک، از داروخانه ها دریافت کرد. همچنین امکان خرید این داروها به صورت آنلاین نیز وجود دارد. این داروها به صورت کرم، ژل و پد های مخصوص در دسترس هستند و شما می توانید آن ها را به صورت مستقیم بر روی پوست مصرف کنید.

اگر مصرف داروهای بدون نسخه کمکی به بهبود شرایط آکنه پوستی شما نکرد، باید به پزشک مراجعه کنید و از داروهای تخصصی تری کمک بگیرید.

عدم تعادل هورمونی و پوست چرب

اکثر درمانی های آکنه که توسط پزشکان توصیه می شوند حاوی ویتامین A هستند. این ویتامین از مسدود شدن دریچه های فولیکول های مو در پوست جلوگیری می کنند و دوره های ریزش پوست های مرده را افزایش می دهند.شما می توانید این داروها و ماسک های صورت را به صورت مستقیم بر روی پوست خود مصرف کنید و اکثر آن ها حاوی موادی مانند ترتینوئین، تازاروتن و آداپالن هستند.

علاوه بر موارد معرفی شده در بالا، پزشک شما ممکن است درمان های موضعی دیگر، شامل بنزوئیل پراکسید و آنتی بیوتیک ها را تجویز کند. این داروها به ویژه برای افرادی که علاوه بر جوش های سر سیاه به آکنه و جوش های سر سفید نیز دچار هستند، کاربرد دارد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین