|
لینک کوتاه کپی شد

درمان گیاهی برای تقویت پیاز مو

برای اینکه پوستتان حالت بهتری داشته باشد علاوه بر استفاده از غذاهای سالم و میوه و لبنیات به اندازه کافی و نیز ورزش و نرمش لازم است به بعضی نکات هم توجه داشته باشید .

درمان گیاهی برای تقویت پیاز مو

 از استفاده از آب خیلی گرم برای شستشو خودداری کنید . از صابونهای قلیایی استفاده نکنید . سعی کنید از صابونهای ملایم و حاوی مواد نرم کننده پوست مانند داو استفاده کنید . بعد از بیرون آمدن از حمام پوست خود را با یک مرطوب کننده و یا نرم کننده ماساژ دهید . برای این کار می توانید از کمی روغن زیتون هم استفاده نمایید . برای تقویت موها هم لازم است از نظر غذایی موادمورد نظر برای رشد موها را تامین نمایید . و در زمان شستن موها و یا خشک کردن و شانه کردن موها از انجام حرکات خشن که می تواندسبب آسیب به ریشه موها شود خودداری کنید .

نعناع فلفلی

نعناع فلفلی، گیاه دارویی دیگری است که با التیام پوست سر، به رشد مو کمک می‌کند. این گیاه علاوه بر اینکه پوست تحریک‌شده و آسیب‌‌دیده را مرطوب کرده و التیام می‌دهد، فولیکول‌های مو را نیز تحریک می‌کند.

پوست سر سالم، بستر اصلی رشد مو است؛ بنابراین برای تقویت رشد مو، گیاهانی که به‌طور خاص به تقویت پوست سر کمک می‌کنند را دست کم نگیرید. نعناع فلفلی غالباً به شکل روغن و به‌طور مستقم روی پوست سر استفاده می‌شود. همچنین، این گیاه ماده تشکیل دهنده برخی محصولات مراقبت از مو است.

روغن های گیاهی برای تقویت مو

روغنهای گیاهی که به آنها تونیک مو نیز گفته می شود، عصاره های گیاهان هستند که در یک پایه روغن حامل مخلوط می شوند؛ برخی از روغن های مو شامل گیاهان متعدد و روغن های حامل هستند. انتخاب روغن گیاهی مناسب به نوع پوست سر و جنس موها بستگی دارد، همچنین بهتر است بدانید که هر روغن برای چه منظوری و به چه روشی استفاده می شود.

انواع روغن های گیاهی به دو دسته تقسیم می شوند: روغن های اساسی که از خود گیاه به صورت متمرکز تقطیر می شوند و روغن های حامل که همچنین از گیاه گرفته می شوند اما بدون تقطیر. روغن های ضروری بهترین گزینه برای درمان مشکلات خاص مو هستند که از روغنهای حامل باید برای رقیق سازی آنها استفاده شود.

شناسه خبر: ۹۴۸۳۶

ارسال نظر

پربازدیدترین