|
لینک کوتاه کپی شد

فصلی که دوست پوست ما نیست

زمستان دوست پوست لطیف بدن نیست؛ بنابراین باید در حفظ سلامت پوست در این فصل سرد کوشا بود تا به بیماری مبتلا نشد.

فصلی که دوست پوست ما نیست

دکتر دیوید پیرسون، متخصص پوست و استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه مینه‌سوتا ایالات‌ متحده، در این خصوص گفت: این موارد بسیار شهودی اما تکرار آن قابل تحمل است. محیط‌ زیست در فصل زمستان با پوست ما متفاوت رفتار می‌کند؛ به این معنا که ممکن است ناچار شویم رفتار خود را برای سازگاری تغییر دهیم.

این متخصص پوست توضیح داد: با کاهش دما و رطوبت، پوست آدمیان رطوبت خود را از دست می‌دهد.

برخی از داده‌ها نشان می‌دهد که مرطوب کننده‌ها نیز ممکن است به رفع این معضل کمک کند اما احتمالا تاثیر کمتری در برابر سرما دارد.

دانشمندان توصیه می‌کنند هنگام شست‌وشو از صابون ملایم استفاده کنید و برنامه همیشگی استفاده از کرم‌های تابستانی خود را با ضد آفتاب‌ها حفظ کنید.

پیرسون می‌گوید: حتی اگر شما به‌ طور کامل خود را بپوشانید، مقداری از نور UV از برف منعکس می‌شود که اثر آن با قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرضش از طریق فعالیت‌های خارج از منزل یا رانندگی طولانی می‌تواند افزایش یابد.

پیرسون خاطرنشان کرد: زمستان اغلب برای کسانی که اگزما دارند، دشوارتر است؛ به خصوص زمانی که اگزما مربوط به دستانشان باشد. اگزما باعث خشکی، خارش و قرمزی پوست می‌شود.

در مناطق بسیار سرد سرمازدگی خطری دیگر است و زمانی رخ می‌دهد که دمای پوست به ۲۸ درجه فارنهایت یا کمتر برسد. مشاهده این مورد تنها ۳۰ دقیقه در هوای صفر درجه فارنهایت طول می‌کشد.

پیرسون توصیه کرد: پوست ما از نظر فیزیولوژیکی برای قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض این دماها مجهز نیست؛ بنابراین هنگام بیرون رفتن از خانه حتما کت و کلاه گرم بپوشید.

شناسه خبر: ۹۴۵۷۵

ارسال نظر

پربازدیدترین