|
لینک کوتاه کپی شد

راهکارهایی برای درمان و پیشگیری از خشکی لب؛ چرا لب‌ها ترک می‌خورند؟

هنگامی که دما کاهش می یابد، دست ها و پاهای خود را می پوشانید. همین کار را برای لب های خود انجام دهید هنگام بیرون رفتن در سرما از روسری یا ماسک استفاده کنید که دهان شما را بپوشاند و به یاد داشته باشید که در تمام طول سال یک کرم لب با طیف گسترده محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش انتخاب کنید.

راهکارهایی برای درمان و پیشگیری از خشکی لب؛ چرا لب‌ها ترک می‌خورند؟
منبع: بهداشت نیوز |

ترک خوردن لب مختص زمستان نیست، با این حال در زمستان شیوع بیشتری پیدا می کند، در این مطلب به علت ترک خوردن لب ها و روش های درمان و پیشگیری از آن اشاره می کنیم.

اگر لب های شما می سوزد یا احساس ناراحتی می کنید، احتمالاً ترک خورده اند. ممکن است فکر کنید لب های ترک خورده فقط در زمستان اتفاق می افتد؛ اما لب های شما در هر زمانی از سال ممکن است خشک، دردناک و پوسته پوسته شوند. این امر به ویژه اگر عادت به لیسیدن یا گاز گرفتن لب های خود دارید یا از محصولاتی استفاده می کنید که باعث تحریک و خشکی لب های شما می شوند صادق است.

موارد مختلف می تواند باعث ترک خوردن لب ها یا احتمال بیشتر شدن آنها شود. این شامل:

هوای خشک

هوای خشک داخل خانه

کمبود غدد چربی در لب شما

استفاده از رژ لب یا بالم های تحریک کننده

محصولات سخت یا خشک کننده مانند منتول، کافور یا اسید سالیسیلیک

آفتاب زیاد

لیسیدن، لمس کردن یا چیدن بیش از حد لب هایتان

ننوشیدن آب کافی

نگه داشتن فلز با لب

درمان و پیشگیری از ترک خوردگی لب

لب های شما غدد چربی ندارند و تقریبا همیشه در معرض عناصر هستند. بنابراین اگر از آنها مراقبت نکنید، بهای آن را خواهید پرداخت. برای ایمن نگه داشتن آنها چه کاری می توانید انجام دهید؟

از بالم لب استفاده کنید

یک مومیایی خوب می تواند پوست ظریف لب شما را از عناصر محافظت کند. یکی را انتخاب کنید که دارای نرم کننده باشد. لیست مواد تشکیل دهنده وازلین را بررسی کنید که رطوبت را حفظ می کند و دایمتیکون که ترک ها و شکاف ها را در لب های خشک می کند. خود را به محصولاتی که کلمه بالم در آنها وجود دارد محدود نکنید. پمادهای لب نیز انتخاب خوبی هستند.

وقتی بیرون هستید از لب های خود محافظت کنید

هنگام بیرون رفتن در سرما از روسری یا ماسک استفاده کنید که دهان شما را بپوشاند و به یاد داشته باشید که در تمام طول سال یک کرم لب با طیف گسترده محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش انتخاب کنید.

آب بنوشید

می دانید که فواید زیادی برای بدن شما دارد. یکی از آن ها مبارزه با کم آبی است که منجر به ترک خوردن لب ها می شود.

پوست های لب را نکشید یا گاز نگیرید

پوست لب های شما نازک و ظریف است. چیدن آن می تواند باعث خونریزی و درد آن شود، روند بهبودی را کندتر کند و باعث تحریک بیشتر شود.

شناسه خبر: ۹۴۲۴۱

ارسال نظر

پربازدیدترین