|
| کد مطلب: ۹۳۸۴۳
لینک کوتاه کپی شد

با مصرف این سه گروه غذایی شانس بارداری را افزایش دهید

کارشناسان بر مصرف غذاهای سالم و مغذی و غنی از آنتی اکسیدان در طول تخمک‌گذاری تأکید می‌کنند. تحقیقات نشان داده‌اند که رژیم غذایی سرشار از غذاهای گیاهی، فولات (ویتامین B9) و ‌چربی‌های غیراشباع می‌تواند تأثیر مثبتی روی نتیجه‌ی باروری داشته باشد.

با مصرف این سه گروه غذایی شانس بارداری را افزایش دهید

بهترین غذاهایی که می‌توانید در زمان تخمک‌گذاری مصرف کنید عبارتند از:

۱. غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳

نقش اسیدهای چرب، به‌ویژه اسیدهای چرب غیراشباع با چند پیوند دوگانه، روی نتیجه‌ی باروری قابل توجه است. در بعضی از مطالعات مشخص شده است که این اسیدهای چرب روی تخمک در حال رشد و لانه‌گزینی جنین تأثیر مثبت دارند.

۲. غذاهای حاوی زینک (روی)

شواهد به نقش مثبت ماده‌ی معدنی روی در لقاح (و همچنین در طول بارداری) اشاره دارد. به‌علاوه، روی به افزایش تولید پروژسترون کمک می‌کند و استفاده از مکمل آن می‌تواند از شدت دردهای قاعدگی بکاهد. گوشت بدون چربی، لوبیا، آجیل و تخمه‌ی آفتابگردان از بهترین منابع روی هستند.

۳. غذاهای حاوی ویتامین B6، ویتامین B12 و فولات

این سه ویتامین با کاهش سطح هموسیستئین (یک نوع اسید آمینه) در خون به تخمک‌گذاری منظم کمک می‌کنند. علاوه بر این، مشخص شده است که ویتامین B6 می‌تواند در بعضی از موارد مشکلات خلقی ناشی از سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را برطرف کند. ویتامین B12 هم به تولید گلبول‌های قرمز خون برای حمل اکسیژن در سراسر بدن و درمان کم‌خونی کمک می‌کند. کم‌خونی مشکل شایعی است که معمولا زنان جوان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین