|
| کد مطلب: ۹۲۲۹۲
لینک کوتاه کپی شد

با گیاهان دارویی موثر در التهاب حلق آشنا شوید

التهاب و ورم حلق دارای دو حالت حاد و مزمن است. نوع حاد التهاب حلق غالبا با التهاب مجاری فوقانی تنفسی همراه می‌باشد وعلت آن عفونت‌های ویروسی یا میکروبی است. گیاهان زیر در رفع التهاب و ورم مخاط حلق و همچنین ناراحتی‌های ناشی از آن اثر درمانی دارند.

با گیاهان دارویی موثر در التهاب حلق آشنا شوید

۱-انجبار Polygonum Bistorata L. (موثر در التهاب دهان و حلق، همچنین در درمان آفت موثر است)

جوشانده ۲مشت ریزوم گیاه در یک لیتر آب به طوری که به مدت ۱۵دقیقه بجوشد. این جوشانده را پس از صاف کردن به صورت غرغره و شستشوی مخاط دهان و حلق استفاده کنید.

۲-بارهنگ Plantago major L. (موثر در رفع التهاب مخاط دهان و حلق و حنجره) ۵۰ تا ۱۰۰گرم برگ یا ریشه گیاه را در یک آب بجوشانید و در روز ۳ فنجان میل کنید.

۳-تمشک Rubus caesius L. (قابض و دارای اثر درمانی در رفع آنژین، ورم مخاط دهان، حلق و زبان)

می‌توانید با شستشوی مخاط دهان و حلق به صورت غرغره کردن و یا مصرف جوشانده ۲۵گرم برگ گیاه در یک لیتر آب از اثر درمانی این گیاه استفاده کنید.

۴-ختمی Althaea officinalis L. (نرم کننده مخاط ها، دارای اثر رفع تحریکات مخاط دهان و حلق)

یک مشت از قطعات ریشه گیاه ختمی را در یک لیتر آب به طوری که به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد بجوشانید و بعد از صاف کردن به صورت غرغره و شستشوی مخاط حلق و دهان مورد استفاده قرار دهید.

۵- ممرز Carpinus betulus L. (قابض، دارای اثر رفع درد گلو و التهاب حلق) ۲ مشت برگ ممرز را در یک لیتر آب بجوشانید و به صورت غرغره کردن جهت شستشوی مخاط حلق و دهان مورد استفاده قرار دهید.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر

پربازدیدترین