|

سهم ایران از مرگ و میرهای کرونا در جهان + آمار

کد مطلب : 73474

تاکنون پنج میلیون و ۳۱۲ هزار و ۲۵ نفر بر اثر این بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند و سهم ایران از این مرگ و میر ۱۳۰ هزار و ۶۰۳نفر است.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۵۰.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۸۱۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۶ هزار و هند با بیش از ۴۷۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۰,۷۰۵,۲۵۷ ۸۱۷,۳۲۶
۲ هند ۳۴,۶۸۲,۷۳۶ ۴۷۵,۱۲۸
۳ برزیل ۲۲,۱۸۴,۸۲۴ ۶۱۶,۷۳۳
۴ انگلیس ۱۰,۷۱۹,۱۶۵ ۱۴۶,۲۵۵
۵ روسیه ۹,۹۵۶,۶۷۹ ۲۸۷,۱۸۰
۶ ترکیه ۹,۰۰۲,۹۶۸ ۷۸,۷۷۸
۷ فرانسه ۸,۱۰۵,۷۸۵ ۱۲۰,۱۶۸
۸ آلمان ۶,۴۶۳,۷۳۷ ۱۰۵,۹۳۱
۹ ایران ۶,۱۵۰,۸۴۳ ۱۳۰,۶۰۳
۱۰ آرژانتین ۵,۳۵۴,۴۴۰ ۱۱۶,۷۴۸

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۷۱۹ هزار و ۱۶۵ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۵۰ هزار و ۸۴۳ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۶۰۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین