|
| کد مطلب: ۹۴۱۱۳
لینک کوتاه کپی شد

دانشمندان موش های پیر را جوان کردند/ هدف بعدی:جوان کردن انسانهای سالخورده

در آزمایشگاه‌های بوستون، موش‌های پیر و نابینا بینایی خود را بازیافتند، مغزهای باهوش‌تر و جوان‌تری پیدا کردند و بافت ماهیچه‌ای و کلیه سالم‌تری ساختند.

دانشمندان موش های پیر را جوان کردند/ هدف بعدی:جوان کردن انسانهای سالخورده
منبع: سی ان ان |

دیوید سینکلر، متخصص ضد پیری، استاد ژنتیک در موسسه بلاواتنیک در دانشکده پزشکی هاروارد و مدیر مرکز تحقیقات زیست شناسی پیری در این باره می گوید: دانشمندان می توانند پیری موش ها را معکوس کنند. هدف این است که همین کار را برای انسان انجام دهیم.

سینکلر، نویسنده ارشد مقاله جدیدی که کار آزمایشگاه خود و دانشمندان بین المللی را به نمایش می گذارد، گفت: بدن ما یک نسخه پشتیبان از دوران جوانی ما را در خود جای داده است که می توان آن را برای بازسازی تحریک کرد.

آزمایش‌های ترکیبی که برای اولین بار در روز پنجشنبه در مجله Cell منتشر شد، این باور علمی را به چالش می‌کشد که پیری نتیجه جهش‌های ژنتیکی است که DNA ما را تضعیف می‌کند و انباری از بافت سلولی آسیب‌دیده ایجاد می‌کند که می‌تواند منجر به زوال، بیماری و مرگ شود.

سینکلر ادامه می دهد: ما معتقدیم که پیر شدن نتیجه از دست دادن توانایی سلول برای خواندن DNA اصلی خود است، به طوری که سلول، نحوه عملکرد خود را فراموش می کند؛ به همان روشی که یک کامپیوتر قدیمی ممکن است نرم افزارهای خراب را توسعه دهد.

جائه هیون یانگ، محقق ژنتیک دیگری که در آزمایشگاه سینکلر مشغول به آزمایش است، گفت که آن ها انتظار دارد این یافته‌ها «نگاه ما به روند پیری و رویکرد ما به درمان بیماری‌های مرتبط با پیری را تغییر دهد.»

ترجمه:آیندنیوز

 

ارسال نظر

پربازدیدترین