|
لینک کوتاه کپی شد

ساعت هوشمند عجیبی که زمان را نشان نمی‌دهد+عکس

یک شرکت هلندی، نوعی ساعت مچی ابداع کرده است که به جای نشان دادن زمان، استرس، ضربان قلب و دمای بدن را نشان می‌دهد. «نوواچ»(Nowatch) که به جای فناوری پوشیدنی به عنوان یک فناوری آگاه توصیف می‌شود، محصول شرکتی به همین نام در آمستردام هلند است.

ساعت هوشمند عجیبی که زمان را نشان نمی‌دهد+عکس
منبع: ايسنا |

وقتی نوواچ روی مچ بسته می‌شود، استرس، دما، ضربان قلب، حرکت و الگوهای خواب را می‌خواند اما اگر می‌خواهید زمان را بدانید، به شما کمکی نمی‌کند. با وجود این، نوواچ یک جایگزین برای طرفداران ساعت‌های هوشمند به شمار می‌رود که می‌توانند تحت تاثیر صفحه نمایش روشن آن همراه با اعلان‌های مداوم قرار بگیرند. نوواچ فقط یکی از هزاران گجت جدیدی است که در نمایشگاه «CES ۲۰۲۳» در لاس‌وگاس به نمایش گذاشته شده‌اند و فناوری آینده‌نگرانه‌ای را به نمایش می‌گذارند.

«هایلک مونتینگا»(Hylke Muntinga)، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل شرکت نوواچ گفت که این ساعت به دنبال تشخیص دادن بیماری ژنتیکی او در سال ۲۰۱۹ طراحی شده است.

نوواچ، نخستین دستگاه موجود در بازار است که سطح کورتیزول و هورمون اولیه استرس را کنترل می‌کند. کورتیزول و رسانایی پوست هر دو نتایج مستقیم عوامل استرس‌زا هستند؛ بنابراین با هم ارتباط دارند. باید توجه داشت که رسانایی پوست، یک واکنش فوری است اما اثرات کورتیزول بین ۲۵ تا ۶۰ دقیقه بعد رخ می‌دهند. داده‌های به دست آمده با نوواچ، بلافاصله در یک اپلیکیشن تلفن همراه هوشمند نمایش داده می‌شوند.

به گفته «سازمان جهانی بهداشت»(WHO)، استرس چالش شماره یک سلامتی در قرن بیست و یکم است. «انجمن روان‌شناسی آمریکا»( APA) تخمین می‌زند که مشکلات سلامتی ناشی از استرس سالانه ۳۰۰ میلیارد دلار هزینه دارند.

شرکت مونتینگا ادعا می‌کند که نوواچ می‌تواند به ذهن‌آگاهی کمک کند تا امکان توجه بیشتر در لحظه و ارائه روشی بدون دارو برای کاهش استرس فراهم شود. این شرکت گفت: نوواچ به کاربران امکان می‌دهد تا از بیشتر مزایای تمرکز حواس بهره ببرند و پیشرفت و سلامت فیزیکی خود را ترسیم کنند.

  نوواچ در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ با قیمت ۴۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

شناسه خبر: ۹۳۵۷۵

ارسال نظر

پربازدیدترین