|
| کد مطلب: ۹۲۶۰۲
لینک کوتاه کپی شد

اولین مدارگرد ماه کره جنوبی تصاویر بی‌نظیری از زمین منتشر کرد

اولین مدارگرد ماه در تاریخ کره جنوبی با نام Danuri تصاویر سیاه و سفیدی را از سیاره زمین در افق سطح ماه منتشر کرده است. این مدارگرد ماه در اوت سال 2022 با راکت شرکت اسپیس ایکس پرتاب شد و ماه گذشته در مدار تنها قمر سیاره ما قرار گرفت.

اولین مدارگرد ماه کره جنوبی تصاویر بی‌نظیری از زمین منتشر کرد

مدارگرد ماه Danuri که نام آن از ترکیب دو کلمه «ماه» و «لذت» در زبان کره‌ای تشکیل شده، تصاویری را از ماه به اشتراک گذاشته که یادآور تصاویر مأموریت آپولو 11 ناساست. این تصاویر در بازه زمانی 24 دسامبر تا 1 ژانویه از فاصله کمتر از 120 کیلومتری از سطح ماه تهیه شده‌اند.

مؤسسه تحقیقات هوافضای کره جنوبی (KARI) که این تصاویر را منتشر کرده است، می‌گوید آن‌ها از تصاویر و ویدیوهای این مدارگرد استفاده خواهند کرد تا نقاط بالقوه برای فرود در مأموریت‌های بعدی در سال 2032 را پیدا کنند.

LKQHS2HOABHUJJ3TYLUZY76BA4-1024x725

مأموریت‌های اصلی مدارگرد ماه کره جنوبی به‌زودی شروع می‌شود

مدارگرد ماه «دانوری» پس از 145 روز سفر فضایی به مدار ماه رسید و حالا با سرعت 1.62 کیلومتر بر ثانیه هر دو ساعت یک‌بار به دور ماه می‌چرخد. این فضاپیما از ماه آینده میلادی مأموریت‌های علمی خود را آغاز می‌کند. این مأموریت‌ها شامل نقشه‌برداری و تحلیل عوارض طبیعی ماه و اندازه‌گیری قدرت مغناطیسی و پرتوهای گاما خواهد بود.

high-1024x725

ارسال نظر

پربازدیدترین