|
| کد مطلب: ۹۲۵۹۲
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2023؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

چندین تحلیلگر سرشناس در ابتدای سال 2023 قیمت بیت کوین ظرف 12 ماه آینده را پیش‌بینی کرده‌اند که البته تفاوت‌های زیاد با یکدیگر دارند.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2023؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

بیت کوین سال 2022 را با قیمتی در حدود 16 هزار دلار به پایان رساند. اما حالا یک سال جدید پیش روی سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. خبرگزاری CNBC در همین ابتدای سال به‌سراغ چند تحلیلگر رفته تا وضعیت این ارز دیجیتالی را در 12 ماه آینده پیش‌بینی کنند.

قیمت بیت کوین در پایان 2023 روی چه عددی خواهد بود؟

« تیم دریپر »تحلیلگر آینده بسیار درخشانی را برای بیت کوین پیش‌بینی می‌کند. این سرمایه‌گذار خطرپذیر باور دارد که قیمت بیت کوین تا انتهای سال جاری میلادی به 250 هزار دلار خواهد رسید. این رمزارز برای رسیدن به این قیمت باید یک رشد 1400 درصدی را پشت سر بگذارد. او انتظار دارد که در سال 2024 با هاوینگ یا نصف‌شدن پاداش استخراج بیت کوین، شرایط بازار باز هم بهتر شود.

در طرف مقابل « اریک رابرتسون »، مدیر تحقیقات جهانی شرکت Standard Chartered قرار دارد که می‌گوید قیمت بزرگ‌ترین رمزارز بازار تا پایان 2023 به 5000 دلار خواهد رسید. این یعنی بیت کوین تا 12 ماه دیگر یک سقوط سنگین 70 درصدی را تجربه می‌کند.

سرمایه‌گذار کارکشته بعدی « مارک موبیوس » است که پارسال پیش‌بینی نسبتاً موفقی درباره بیت کوین داشت. او در ماه مه که قیمت این رمزارز هنوز بالای 28 هزار دلار بود، پیش‌بینی کرد که این قیمت به زیر 20 هزار دلار می‌آید. او حالا پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین تا پایان 2023 به 10 هزار دلار برسد.

اگرچه عده‌ای از تحلیلگران همواره سعی می‌کنند قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کنند، اما برخی مثل «لیت خلف»، تحلیلگر شرکت AJ Bell باور دارند که تلاش برای پیش‌بینی قیمت این ارز دیجیتال بی‌فایده است. او می‌گوید این بازار به‌طور عمده تحت تأثیر احساسات بالا و پایین می‌شود و ممکن است سال آینده به 5 یا 50 هزار دلار برسد.

ارسال نظر

پربازدیدترین