|
| کد مطلب: ۸۶۱۷۶
لینک کوتاه کپی شد

دنیا آماده بیماری همه‌گیر جدید باشد

دنیا آماده بیماری همه‌گیر جدید باشد

بنیان‌گذار مایکروسافت گفت: سویه امیکرون کروناویروس در گسترش ایمنی از واکسن‌های جهانی پیشی گرفته و از مقامات بهداشتی در سراسر جهان می‌خواهد که سریع‌تر به همه‌گیری بعدی واکنش نشان دهند.

به گزارش آیند، بیل گیتس در کنفرانس «امنیتی مونیخ ۲۰۲۲» در مورد پیشرفت جهان در «غلبه بر کووید-۱۹» به ایمن‌سازی طبیعی جمعیت‌ها در برخی مناطق اشاره کرد و تاکید کرد: دانشمندان دفعه بعد باید بهتر کار کنند تا زودتر واکسن‌های کافی تولید کنند.

او افزود: متاسفانه، خود ویروس به ویژه سویه امیکرون نوعی واکسن است. به این معنا که هم ایمنی سلول‌های بی و هم سلول‌های تی ایجاد می‌کند و نسبت به واکسن‌ها عملکرد بهتری را در ارتباط با جمعیت جهان انجام داده است.

گیتس تاکید کرد: به دلیل اینکه در مناطقی خاص تعداد زیادی از افرادی در معرض عفونت قرار گرفتن، خطر ابتلا به بیماری جدی ناشی از کووید-۱۹ به طور چشمگیری کاهش یافته است. علائم شدید عمدتا با سالخوردگی و چاقی یا دیابت مرتبط است.

گیتس با اطمینان در پیش‌بینی یک بحران جدید بهداشتی گفت: «ما یک بیماری همه‌گیر دیگر خواهیم داشت که بیماری‌ متفاوتی خواهد بود.»

او هشدار داد: برای مقابله با شیوع بعدی، مقامات بهداشتی و محققان باید سریع‌تر برای توسعه واکسن‌ها و درمان‌ها اقدام کنند و اذعان کرد که ما در طول همه‌گیری کووید کار خوبی در زمینه درمانی انجام ندادیم. ما دو سال بعد از همه‌گیری درمان خوبی ارائه کردیم در واقع عرضه واکسن‌ها دو سال طول کشید و دفعه بعد باید این دو سال را به ۶ ماه تبدیل کنیم.

در نهایت، گیتس ابراز امیدواری کرد که «نسل جدیدی از واکسن‌ها» قادر به ریشه‌کن کردن کل خانواده‌های ویروس‌های تنفسی ازجمله آنفلوآنزا و کرونا خواهند بود و گفت که اگر منابع مالی کافی تحقیق و توسعه به این مورد اختصاص داده شود، می‌تواند «در دهه آینده» دستاورد داشته باشد.

ارسال نظر

پربازدیدترین