|
| کد مطلب: ۱۱۹۳۹۶
لینک کوتاه کپی شد

پیدا شدن رد یک فضاپیمای بیگانه در مریخ/ عکس

باز هم مریخ خبرساز شده و با پیدا شدن دهانه‌ای که می‌گویند بر اثر فرود یک فضاپیمای بیگانه ایجاد شده نگاه‌ها را به خود جلب کرده است.

منبع: خبر آنلاین |

در تصویر جنجال‌ برانگیز تازه‌ای که از مریخ در فضای مجازی دست به دست می‌شود، اثر خراش‌هایی بر سنگ علامت‌گذاری و در کنار آن رد چرخ و دیگر اثرات یک فضاپیمای بیگانه به نمایش گذاشته شده است.

هر چند نمی‌توان این شواهد را برای تایید فرود یک فضاپیمای بیگانه در مریخ کافی دانست اما به باور برخی کارشناسان نظریه فضاپیمای فرازمینی و حتی زمینی را نیز نمی‌توان با قاطعیت رد کرد.

در این تصویر که توسط مریخ نورد کنجکاوی گرفته شده است، برآمدگی‌های عجیب میخ‌مانندی به چشم می‌خورد. ناتالی کابرول اخترزیست‌شناس ناسا آن را عجیب‌ترین سنگی می‌داند که در ۲۰ سال مطالعه مریخ دیده است.

یک مقاله جدید این سازندها را طبیعی و همانند پدیده‌هایی دانسته‌اند که هنگام زمین‌لرزه‌های قوی در زمین شکل می‌گیرند.

ریچارد آرمسترانگ یکی از نویسندگان این مقاله در توضیح این پدیده گفت:‌ «بعید است که آنچه در تصویر می‌بینیم متعلق به فضاپیماهای ساخت انسان باشند که در مریخ سقوط کرده یا ناپدید شده‌اند. فقط می توان در مورد منشاء فرازمینی گمانه‌زنی کرد. البته تصاویر مریخ اغلب اشکال عجیبی را نشان می‌دهد که شبیه اجرام آشنا به نظر می‌رسند.»

ارسال نظر

پربازدیدترین