|
| کد مطلب: ۱۱۶۱۲۷
لینک کوتاه کپی شد

حتی اپل هم از مک بوک پرو ۱۳ اینچ متنفر است!

مک بوک پرو ۱۳ اینچی که به‌عقیده‌ی کارشناسان دلیل منطقی برای توجیه تولیدشدنش وجود ندارد، در WWDC با بی‌مهری اپل مواجه شد.

حتی اپل هم از مک بوک پرو ۱۳ اینچ متنفر است!

اپل حین برگزاری کنفرانس WWDC 2023 مک بوک ایر ۱۵ اینچی را به‌عنوان جدیدترین لپ تاپ خود رونمایی کرد. این محصول درکنار مک بوک ایر ۱۳ اینچی، مک بوک پرو ۱۳ اینچی، مک بوک پرو ۱۴ اینچی و مک بوک پرو ۱۶ اینچی لاین‌آپ اپل را تشکیل می‌دهد.

دراین‌بین، مسئله‌ای مهم وجود دارد: ظاهراً اپل فراموش کرده است که همچنان مک بوک پرو ۱۳ اینچی را می‌فروشد. اپل در یکی از اسلایدهای WWDC تصویری از لاین‌آپ مک منتشر کرد تا تأیید کند که مهاجرت این خانواده از کامپیوترها به پردازنده‌ی اپل سیلیکون تکمیل شده است.

در این تصویر مک پرو، آی‌مک، مک استودیو، مک مینی و تمامی لپ تاپ‌ها به‌جز مک بوک پرو ۱۳ اینچی و مک بوک ایر ۱۳ اینچی M1 به‌چشم می‌خورند.

نبود مک بوک ایر M1 در تصویر لاین‌آپ مک منطقی است؛ چون دوونیم سال از عرضه‌ی این محصول می‌گذرد؛ اما چرا مک بوک پرو ۱۳ اینچی M2 که سال ۲۰۲۲ رونمایی شد در تصویر حضور ندارد؟ شاید خود اپل هم بر این باور است که دیگر هیچ‌کس نمی‌خواهد مک بوک پرو ۱۳ اینچی را بخرد.

مک بوک ایر ۱۳ اینچی را به قیمت ۱٬۰۹۹ دلار می‌توان تهیه کرد و مک بوک پرو با پردازنده‌ی مشابه ۲۰۰ دلار گران‌تر است. این در حالی است که مک بوک ایر از طراحی مدرن‌تر (بریدگی نمایشگر، حذف تاچ‌بار و...) استفاده می‌کند و نمایشگر بهتری دارد. با پرداخت همان قیمت مک بوک پرو ۱۳ اینچی می‌توانید سراغ خرید مک بوک ایر ۱۵ اینچی بروید.

رونمایی مک بوک پرو ۱۳ اینچ M2 با طراحی قدیمی، یکی از تصمیمات بحث‌برانگیز سال ۲۰۲۲ اپل بود. حتی در همان زمان بسیاری از کارشناسان گفتند که دلیلی برای تولید مک بوک پرو ۱۳ اینچی نمی‌بینند.

شایعه‌های تأییدنشده می‌گویند که اپل مک بوک پرو ۱۳ اینچی را در سال ۲۰۲۴ با پردازنده‌ی M3 به‌روز می‌کند. اگر این اتفاق رخ دهد، قطعاً مک بوک پرو ۱۳ اینچی جدید طراحی قدیمی را کنار خواهد گذاشت.

ارسال نظر

پربازدیدترین