|
| کد مطلب: ۱۰۱۹۳۰
لینک کوتاه کپی شد

دیگر مجلات و روزنامه‌ها در کیندل قابل دسترسی نیستند

آمازون فروش مجلات و روزنامه‌های فیزیکی و دیجیتال بهینه‌سازی شده برای کتابخوان‌های الکترونیک متوقف کرده و به‌زودی سرویس کیندل Newsstand را غیرفعال می‌کند.

دیگر  مجلات و روزنامه‌ها در کیندل قابل دسترسی نیستند
منبع: دیجیاتو |

آمازون  اعلام کرده است که قصد دارد فروش اشتراک مجلات و روزنامه‌ها را از طریق  سرویس کیندل Newsstand  متوقف سازد. همچنین اشتراک‌های فعال فعلی هم تا چند ماه آتی پابرجا خواهند ماند و پس از آن، امکان دسترسی به محتوا از طریق اشتراک‌های خریداری شده توسط کاربران وجود ندارد.

چرا آمازون سرویس کیندل Newsstand را کنار گذاشت؟

اقدام اخیر آمازون به منظور جذب ناشران و کاربران به سوی استفاده از دیگر سرویس‌های ارائه محتوا و اشتراک این شرکت از جمله  پرایم Reading  و  کیندل Unlimited  است. با این حال ممکن است این تصمیم آمازون برای برخی از کاربران به هیچ وجه خوشایند نباشد؛ زیرا مزیت‌های خاصی برای آنها در پی داشت. برای مثال تمامی مجلات و روزنامه‌های ارائه شده از طریق پلتفرم مذکور، برای کتاب‌خوان‌های الکترونیک از جمله کیندل‌ها بهینه‌سازی شده بودند و صاحبان چنین دستگاه‌هایی می‌توانستند مواردی مثل نوع فونت و اندازه متن را به آسانی تغییر دهند.

شایان ذکر است که عرضه جهانی برخی نشریات معتبر و محبوب مثل مجله‌های فانتزی و کمیک تنها از طریق سرویس کیندل نیوزاستند صورت می‌گرفت. اگرچه با انتقال محتوا به سوی آمازون پرایم تغییر چندانی برای اغلب افراد ایجاد نمی‌شود؛ اما باید توجه داشت که سرویس Unlimited در برخی از کشورها پشتیبانی نمی‌شود و ساکنین این مناطق در دسترسی به محتوا با مشکل مواجه خواهند شد. همچنین دیگر خبری از نسخه‌های سازگار با کتابخوان‌های الکترونیک نخواهد بود و کاربران باید با تهیه جداگانه اشتراک هر مجله، آن را از طریق نسخه تحت وب یا اپلیکیشن اختصاصی موبایل و تبلت، دنبال کنند.

فروش نشریات و روزنامه‌های کاغذی هم از طریق آمازون متوقف خواهد شد و افرادی که دارای اشتراک فعال پس از ماه سپتامبر باشند؛ مبلغ نسخه‌های باقی‌مانده را دوباره دریافت خواهند کرد. تغییرات صورت گرفته، در راستای کاهش هزینه‌های این غول فناوری به شمار می‌رود که در طی ماه‌های اخیر حدود ۱۸ هزار کارمند خود را اخراج کرده است.

 

ارسال نظر

پربازدیدترین