|
لینک کوتاه کپی شد

چطور و چقدر به نوجوانان پول توجیبی بدهید

نوجوانان به مستقل شدن نزدیک می‌ شوند و پول توجیبی به آن‌ ها کمک می‌ کند با راهنمایی‌ های شما خود را برای این شرایط آماده کنند.

چطور و چقدر به نوجوانان پول توجیبی بدهید
منبع: دیجی‌کالا مگ |

نوجوانان به مستقل شدن نزدیک می‌ شوند و پول توجیبی به آن‌ ها کمک می‌ کند با راهنمایی‌ های شما خود را برای این شرایط آماده کنند. معمولاً والدین تصمیم می‌ گیرند که به نوجوان‌ ها پول توجیبی بیشتری بدهند و به آن‌ ها اجازه می‌ دهند در هزینه کردن این پول هم موارد مجاز بیشتری داشته باشند. از طرفی دیگر، باید برای نوجوان‌ ها هم محدودیت‌ هایی وجود داشته باشد. برای نمونه، نباید به آن‌ ها اجازه دهید از پول‌ توجیبی خودشان برای خرید سیگار استفاده کنند. برای اینکه نوجوان‌ ها مدیریت پول را به خوبی یاد بگیرند نیاز نیست به آن‌ ها اجازه دهید که کاملاً بدون کنترل پول‌ توجیبی را خرج کنند.

باید شرایطی فراهم کنید که نوجوان‌ ها بیشتر با عواقب تصمیمات اشتباه خودشان روبه‌رو شوند. به همین‌ دلیل، سعی کنید تا جایی که امکان دارد برنامه‌ ای را که برای دادن پول‌ توجیبی به آن‌ها تنظیم کرده‌ اید به نفع آن‌ ها تغییر ندهید.

یا به نوجوان‌ ها پول قرض ندهید یا اگر قرض دادید در بازپرداخت آن سخت‌ گیری کنید و اگر نمی‌ توانید سخت‌ گیری کنید، به درخواست آن‌ ها پاسخ منفی بدهید. معمولاً نه گفتن آسان‌تر است. فراموش نکنید که این موقعیت‌ ها همگی فرصت‌ هایی برای یادگیری هستند و آن‌ ها باید این تجربه‌ ها را پشت سر بگذارند.

اگر نوجوان شما به خوبی پول‌ توجیبی خود را مدیریت می‌ کند، می‌ توانید با دادن مبلغی بیشتر به عنوان پاداش او را تشویق کنید.

شناسه خبر: ۹۴۷۵۱

ارسال نظر

پربازدیدترین