|
لینک کوتاه کپی شد

دور نریزید: ۷ روش برای استفاده از پوست سیب

پوست سیب! برای تهیه‌ مربا، کمپوت یا شیرینی پوست میوه‌ سیب را جدا کرده و از بافت نرم آن استفاده می‌ کنیم. اینجاست که پوست خوش عطر و رنگ این میوه همیشه راهی سطل زباله می‌ شود.

سیب میوه‌ خوشمزه‌ ای است که در تمام فصل‌ ها به انواع مختلفی از آن دسترسی داریم. طعم شیرین و عطر لطیف این میوه آن را محبوب همه کرده است و در شیرینی‌ های مختلف هم از آن استفاده می‌ کنند. حتما تجربه‌\ خوردن یک پای سیب دارچینی خوشمزه را همراه با چای داغ، در بعدازظهر زمستانی دارید. این میوه طعم بهشت می‌ دهد.

اما یک موضوع در این میان وجود دارد که کمتر به آن توجه شده است، پوست سیب! برای تهیه‌ مربا، کمپوت یا شیرینی پوست میوه‌ی سیب را جدا کرده و از بافت نرم آن استفاده می‌ کنیم. اینجاست که پوست خوش عطر و رنگ این میوه همیشه راهی سطل زباله می‌ شود.

در این مطلب با ۷ روش استفاده از پوست سیب را یاد می گیرید تا دیگر آن ها را دور نریزید:

۱. چیپس دارچینی

پوست‌ های سیب را به کمی کره‌ ذوب شده آغشته کنید، سپس روی آن‌ ها شکر و دارچین بپاشید و چند دقیقه‌ ای در فر قرار دهید تا خشک شوند. از این چیپس می‌ توانید به‌عنوان یک میان وعده‌ ترد و سبک استفاده کنید.

۲. دمنوش آرامش‌ بخش

چند تکه پوست میوه‌ سیب را همراه با چوب دارچین و عسل در فنجان ریخته و روی آن آب جوش بریزید. این دمنوش آرامش‌ بخش، پس از ۱۰ دقیقه آماده‌ مصرف است. اگر برای تهیه‌ دمنوش از پوست قرمز استفاده کنید دمنوشی به رنگ صورتی خواهید داشت.

۳. اسموتی

پوست سیب فیبر فراوانی دارد و می‌ توانید آن را به یک اسموتی خوشمزه تبدیل کنید. همچنین برای اضافه کردن طعم شیرین به اسموتی‌ های میوه‌ ای، می‌ توانید از پوست آن استفاده کنید. برای تهیه‌ اسموتی باید پوست‌های سیب را در فریزر بگذارید و پس از اینکه کامل یخ زد، آن را در مخلوط‌ کن بریزید.

ترکیب پوست‌ های سیب سبز و کیوی به شما یک اسموتی ملس و خوشمزه می‌ دهد. همچنین اگر پوست‌ های سیب قرمز را همراه با توت فرنگی یخ زده در مخلوط‌ کن بریزید، اسموتی شیرین و قرمز خواهید داشت. برای تهیه‌ اسموتی زرد و انرژی بخش هم می‌ توانید از پوست‌ های سیب زرد همراه با موز و انبه استفاده کنید.

۴. تزئین سالاد

پوست‌ های سیب را به شکل رشته‌ های نازک برش بزنید و برای تزئین روی سالاد بریزید. طعم سیب با سالادهای میوه و سالاد سبزیجات تابستانی بسیار دلنشین است.

۵. سرکه‌ سیب

پوست و بخش هسته‌ های سیب را با شکر مخلوط کنید و در ظرفی بریزید. سپس روی آن‌ ها کمی آب بریزید، تا جایی که در آب غوطه‌ ور شوند. ظرف را در محیط عادی خانه قرار دهید و در آن نیمه باز بگذارید که سیب‌ ها کپک نزنند. بعد از ۴۰ تا ۵۰ روز سرکه‌ سیب آماده است. آن را صاف کرده و مصرف کنید.

۶. پنکیک و کیک

سیب طعمی شیرین و عطری دلنشین دارد. شما می‌ توانید پوست آن را خرد کرده و در مایه‌ پنکیک و کیک‌ بزنید. با این کار علاوه بر تهیه‌ یک شیرینی خوشمزه، مقداری فیبر اضافه هم به بدن می‌ رسانید. اگر همراه با پوست از دارچین هم استفاده کنید طعمی بی‌نظیر خواهید داشت.

۷. تمیز کردن ظرف‌ های آلومینیومی

اسید موجود در پوست سیب باعث از بین رفتن لکه‌ ها می‌ شود. پوست‌ ها را در آب جوش ریخته و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بجوشد. سپس آن را صاف کرده و آب را در ظرف‌ های آلومینیومی بریزید و آن‌ ها را تمیز کنید.

شناسه خبر: ۹۴۷۴۸

ارسال نظر

پربازدیدترین