|
لینک کوتاه کپی شد

پوست سیب‌ زمینی؛ زباله‌ ای خوش‌ طعم با خاصیت جادویی

شاید باور نکنید اما پوست سیب‌ زمینی می‌تواند تبدیل به یک ظرف چیپس خوشمزه شود.

پوست سیب‌ زمینی؛ زباله‌ ای خوش‌ طعم با خاصیت جادویی

سیب‌ زمینی گیاه، یا بهتر است بگوییم ساقه‌ گیاهی است که در بین افراد مختلف محبوب است. سیب‌زمینی نشاسته‌ زیادی دارد و به صورت پخته یا سرخ شده مصرف می‌ شود. بعضی از افراد سیب‌ زمینی‌ های کوچک را با پوست پخته و سرخ می‌ کنند، اما اغلب مردم پوست سیب‌ زمینی را جدا کرده دور می‌ ریزند.

شاید باور نکنید اما پوست سیب‌ زمینی می‌ تواند تبدیل به یک ظرف چیپس خوشمزه شود. چیپس‌ های ترد و منسجم که همراه با سس پنیر، به یکی از خوشمزه‌ ترین تنقلات دنیا تبدیل می‌ شوند.

برای تفت دادن پوست سیب‌ زمینی دو نکته‌ مهم وجود دارد که باید به آن‌ ها توجه کرد:

  • پوست را بلافاصله بعد از جدا کردن تفت دهید. پوست سیب‌ زمینی سریع صورتی می‌شود و ممکن است طعم خوبی که دارد را از دست بدهد. اگر هم مدت طولانی‌ تری نگهداری شوند قهوه‌ ای و نرم شده، دیگر قابل استفاده نیستند.
  • هرگز از قسمت‌ های سبز پوست سیب‌ زمینی استفاده نکنید. ممکن است این بخش‌ ها حاوی سولانین باشند. سولانین سمی است که قبل از جوانه زدن در سیب‌ زمینی ایجاد می‌شود. این ماده تاثیری روی گوشت سیب‌ زمینی ندارد اما اگر از پوست سبز آن استفاده کنید ممکن است در کودکان واکنش‌ های آلرژیک ایجاد کند. پس بهتر است قسمت‌ های سبز دور ریخته شده یا به کمپوست تبدیل شوند.

حالا به سراغ روش‌ های تفت دادن پوست سیب‌ زمینی برویم.

روش اول

فر را با دمای ۲۰۰ درجه گرم کنید. به پوست‌ های سیب‌ زمینی کمی روغن، نمک و چاشنی‌ های مورد علاقه‌تان را بزنید. آن‌ ها را روی یک ورقه کاغذ روغنی بریزید و روی سینی فر قرار دهید. بعد از چند دقیقه چیپس‌ ها آماده هستند.

پوست سیب‌ زمینی را با هر روشی که تفت دادید، می‌توانید با سس گوجه‌ فرنگی، سس تند یا سس پنیر بخورید.

روش دوم

پوست سیب‌ زمینی را در یک کاسه بریزید و روی آن روغن زیتون، نمک و فلفل بزنید و با هم مخلوط کنید. اجازه دهید چند دقیقه در کاسه بمانند تا طعم مواد به پوست سیب‌ زمینی نفوذ کند. سپس به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در تابه تفت دهید یا در فر بگذارید تا برشته شوند.

شناسه خبر: ۹۴۷۴۷

ارسال نظر

پربازدیدترین