|
لینک کوتاه کپی شد

۶ مشکل رایج در انواع سرخ کن کلاسیک و هواپز

سرخ‌ کن و هواپز هم مثل هر وسیله‌ برقی دیگری ممکن است دچار مشکل شود و اگر بعد از خرید به صورت دوره‌ ای آن را بررسی نکنید و خوب از آن مراقبت نکنید، ممکن است مشکلات خیلی سریع خود را نشان داده و باعث خرابی دستگاه شوند.

۶ مشکل رایج در انواع سرخ کن کلاسیک و هواپز

اگر شما هم سرخ کن یا هواپز خریده اید و حالا بعد از مدتی استفاده فکر می کنید درست کار نمی کند یا علائم عجیبی در آن می بینید، این مطلب را حتما بخوانید. شاید چاره مشکل شما همینجا باشد.

۱. با روشن شدن سرخ‌ کن فیوز می‌ پرد

در صورت بروز این مشکل ابتدا کابل برق، دوشاخه و پریز برقی که از آن استفاده می‌ کنید را بررسی کنید. هر قسمتی که دچار مشکل شده بود را تعمیر کنید تا بتوانید مجددا از سرخ‌ کن به راحتی استفاده کنید. اما اگر در آن‌ ها مشکلی وجود نداشته باشد احتمالا مشکل در سیم‌ کشی برق ساختمان است و برای رفع آن باید حتما از یک برقکار متخصص کمک بگیرید.

۲. سرخ‌ کن روشن نمی‌ شود

اگر سرخ‌ کن کار نمی‌کرد ابتدا باید سلامت کابل، دوشاخه و پریز برق را بررسی کنید. در اغلب موارد آسیبی که به یکی از این سه بخش وارد شده است مانع کار کردن می‌ شود. اگر بعد از بررسی و رفع اشکال باز هم روشن نشد مشکل از ترموستات است. برای بررسی مشکل ترموستات، تعمیر یا تعویض آن بهتر است از یک کارشناس متخصص کمک بگیرید.

۳. سرخ‌ کن داغ شدن روغن را اعلام نمی‌ کند

ایجاد مشکل در ترموستات باعث از کار افتادن سنسور دما و در نتیجه کار نکردن چراغ هشدار می‌ شود. در صورت بروز چنین مشکلی باید یک تعمیرکار ماهر آن را بررسی و در صورت نیاز ترموستات را عوض کند.

۴. سرخ‌ کن مواد غذایی و روغن را می‌ سوزاند

این مشکل هم به علت خرابی ترموستات پیش می‌ آید. ایجاد اتصال مداوم بین پلاتین‌ ها و قطع نشدن آن در ترموستات باعث جوش خوردن پلاتین‌ ها به یکدیگر و در نتیجه ایجاد چنین مشکلی می‌ شود. اگر سرخ‌کن شما این مشکل را دارد حتما باید برای تعویض ترموستات اقدام کنید.

۵. سیستم خاموشی خودکار سرخ‌ کن کار نمی‌ کند

جوش خوردگی پلاتین‌ های ترموستات، ایجاد زدگی روی پلاتین‌ های ترموستات، خرابی ترانزیستور یا خراب شدن تایمر می‌ تواند دلیل از کار افتادن سیستم خاموشی خودکار باشد. برای راه‌ اندازی مجدد سیستم auto-off حتما باید سرخ‌ کن را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

۶. برنامه‌ پخت و تنظیمات دستگاه اجرا نمی‌ شود

دلیل پیش آمدن این مشکل از بین رفتن لحیم پایه‌ میکروسوییچ و قطع ارتباط آن با مدار یا خراب شدن میکروسوییچ است. میکروسوییچ یکی از مهم‌ ترین قطعات سرخ‌کن است و در صورتی که اشکال از لحیم‌ ها نباشد باید آن را به صورت کامل عوض کنید.

شناسه خبر: ۹۴۳۰۰

ارسال نظر

پربازدیدترین