|

برپایی جشن ملی 1400 در قدیمی ترین کوچه های سنتی تهران

کد مطلب : 83680

جشن ملی پیروزی انقلاب 1400 در قدیمی ترین کوچه های سنتی تهران اعم از ده ونک، زرگنده، رستم آباد و قلهک و… آغاز شد.

به گزارش آیند، به گفته حمید جوانی شهردار، ویژه برنامه‌های چهل و سومین بزرگداشت دهه فجر در مساجد، بقاع متبرکه، سرای محلات و بوستان ها در ۲۰ محور اصلی که هر کدام زیرشاخه‌های متنوعی دارند، در حال برگزاری است.

شهردار منطقه 3 ضمن تشریح برنامه های چهل و سومین بزرگداشت دهه فجر اظهار داشت: برپایی جشن‌های مردمی انقلاب و مراسم‌های بزرگداشت همراه با راه‌اندازی کاروان‌های شادی به صورت خودرویی، شادمانه های ورزشی و تفریحی با حضور جمع کثیری از ورزشکاران و خانواده هایشان، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام، مسابقات گلف پارکی، اجرای فلش ماب و گروه نسل جدید در میدان ونک، ویدیو مپینگ، برگزاری نشست‌های هم اندیشی با محوریت انقلاب در میان نسل چهارم، بیانیه گام دوم و نقش مساجد در پیروزی انقلاب، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و پیشکسوتان انقلاب و … از جمله فعالیت هایی است که در این ایام برگزار می شود.

او همچنین به فضا سازی و آذین بندی سطح منطقه هم زمان با آغاز فجر انقلاب اشاره کرد و ابراز داشت: بر اساس اقدام قابل تقدیر پویش بزرگ «پرچم افتخار» که امسال با محوریت شهر تهران در کل کشور به اجرا درآمد، نسبت به نصب 4 ابر پرچم، 50 هزار متر طول ریسه و 8 طاق نصرت در معابر اصلی این منطقه اقدام شده است.

جوانی خاطرنشان کرد: جنگ های شادی با برنامه های شاد، مفرح و مهیج تا 22 بهمن در تمامی بوستان ها و سرای محلات منطقه 3 در حال برگزاری است.

او افزود: اجرای مسابقات و جشنواره‌های متعدد قرآنی، فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی در رشته‌های مختلف با محوریت ایام‌الله دهه فجر، تولید محتوا و نشر در فضای مجازی، همدلی و خدمت مومنانه به صورت محله محور و برپایی موکب و ایستگاه صلواتی با ارائه خدمات سلامت و پذیرایی همراه با پخش سرودهای انقلابی نیز در ایام دهه فجر اجرا می‌شود.

شهردار منطقه 3 با اشاره به تقارن ایام‌الله دهه فجر با آغاز ماه رجب، تاکید کرد: به همین مناسبت ویژه برنامه‌های جشن ولادت امام محمد باقر (ع) و لیله‌الرغائب با توجه به حلول ماه رجب و ویژه برنامه‌های سوگواری شهادت امام علی النقی (ع) برگزار خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین