|

بخشنامه‌ها اجازه اجرای قانون مصوب مجلس برای زنان تحت شرایط ویژه را نمی‌دهند

کد مطلب : 72899

نماینده مردم تهران در مجلس خواستار اجرای کامل قانون دورکاری تحت شرایط ویژه زنان شد.

به گزارش آیند، فاطمه قاسم پور در جلسه علنی مجلس در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور بیان کرد: یکی از مسائل مهم در حمایت از زنان شاغل استفاده از ظرفیت دورکاری تحت شرایط ویژه است. مطابق ماده ۲۷ قانون حمایت از معلولان، زنان کارمند دارای همسر یا فرزند معلول در صورت نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل می‌توانند از خدمت نیمه وقت با حقوق و مزایای کامل استفاده کنند، اما متاسفانه بعضا این قانون اجرایی نمی‌شود و بانوان کارمند به خاطر برخی بخشنامه‌های متفاوت دستگاه‌ها از این قانون بهره‌مند نمی‌شوند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس در ادامه افزود: علاوه بر این ۱۲ آبان ماه از سوی فراکسیون زنان مجلس نامه ای به جنابعالی ارسال شد که با توجه به مصوبه لغو دورکاری در ستاد کرونا، بانوان شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال و دبستانی از این مصوبه مستثنا شوند چون مدارس به صورت کامل حضوری نیست و زنان شاغل با مسائل بسیاری مواجه هستند. متاسفانه معاونت اداری و استخدامی بحث مجاز بودن دستگاه‌ها از دورکاری را مطرح کردند و مکلف بودن دستگاه‌ها برای ارائه دورکاری به زنان شاغل را مطرح نکردند که لازم است دولت در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کند و تا بازگشایی مدارس زنان بتوانند از این دورکاری بهره مند شوند.

قاسم پور با اشاره به نزدیک بودن هفته پژوهش از تلاش‌های رئیس، معاونان و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در ارزیابی کارشناسی از طرح‌ها و لوایح و کمک به نقش نظارتی نمایندگان تشکر کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین