|
لینک کوتاه کپی شد

کبوتری که مواد حمل می کرد، شکار شد

نگهبانان زندانی در کانادا با دستگیری یک کبوتر، با کوله‌پشتی‌ای روبه‌رو شدند که این پرنده حمل می‌کرد و پر از مواد‌مخدر بود.

کبوتری که مواد حمل می کرد، شکار شد
منبع: همشهری |

نگهبانان یکی از زندان‌های کانادا در استان بریتیش کلمبیا چند روز پیش متوجه کبوتری در محوطه حیاط زندان شدند که به‌نظر می‌رسید چیزی حمل می‌کند. آنها که به ماجرا مشکوک شده بودند برای گیر انداختن کبوتر دست به‌کار شدند. آنها با قرار دادن تله‌ای به کمین کبوتر نشستند و دقایقی بعد موفق شدند این پرونده را به دام بیندازند. وقتی کبوتر گیر افتاد، معلوم شد که وی یک کوله‌‌پشتی کوچک حمل می‌کند و زمانی که نگهبانان این کوله‌پشتی را باز کردند با مقداری مواد‌مخدر روبه‌رو شدند که این کبوتر آن را به داخل زندان آورده بود.
جان رندل، رئیس زندان به خبرنگاران گفت: ما پیش از این همه توجه‌مان روی پهپادهایی بود که احتمال داشت از آنها برای قاچاق موادمخدر به داخل زندان استفاده شود و هرگز تصور نمی‌کردیم که قاچاقچیان از کبوتر برای این کار استفاده کنند. او با بیان اینکه در همه دوران خدمتش با چنین ماجرایی روبه‌رو نبوده، ادامه داد: این مسئله نشان می‌دهد که کار نگهبانان زندان برای جلوگیری از ورود پهپادها به داخل زندان موفقیت آمیز بوده و به همین دلیل قاچاقچیان این‌بار به‌جای پهپاد از کبوتر استفاده کردند.  

به‌گفته وی، قاچاق مواد‌مخدر به زندان‌های فدرال در حال تبدیل شدن به یک بحران بزرگ است و هم‌اکنون تحقیقات برای شناسایی افرادی که اقدام به آموزش کبوتر و استفاده از آن برای قاچاق موادمخدر به داخل زندان کرده‌اند، آغاز شده است. به‌گفته رئیس زندان، در کوله‌پشتی کبوتر بازداشت شده توسط نگهبانان 30 گرم مواد‌مخدر کشف شد که مقدار قابل‌توجهی به‌شمار می‌رود. کبوترها پیش از این نیز توسط قاچاقچیان مواد‌مخدر در کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته بودند و در چند سال پیش نیز یک کبوتر در حال قاچاق ماری‌جوانا و کوکائین به زندانی با حداکثر امنیت در کاستاریکا دستگیر شده بود.

 

شناسه خبر: ۹۴۲۲۸

ارسال نظر

پربازدیدترین