|
لینک کوتاه کپی شد

اینترپل ترکیه 2متهم اصلی سرقت از صندوق امانات بانک ملی را به ایران تحویل داد

دو نفر از متهمین اصلی بزرگ‌ترین سرقت قرن کشور توسط پلیس به کشور مسترد شدند.

منبع: ایرنا |

دو نفر از متهمان اصلی سرقت از صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی تهران که بعد از ارتکاب جرم به خارج از کشور متواری شده بودند با اقدامات فنی پلیسی درترکیه شناسایی و بعد از انجام اقدامات قضایی در آن کشور بازداشت و طی یک فرآیند پلیسی-قضایی-دیپلماسی به کشور مسترد شدند.

رئیس‌پلیس بین‌الملل فراجا در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: سارقان حرفه‌ای که در تعطیلات نیمه خردادماه سال جاری وارد بانک ملی شعبه دانشگاه در پایتخت شده و پس از تخریب تعدادی از صندوق امانات، محتویات آنان را به سرقت برده بودند، به کشور مسترد شدند.

سردار‌ هادی شیرزاد با اشاره به صدور اعلان قرمز متهمان در کمترین زمان افزود: با تلاش و پیگیری‌های افسر رابط مبارزه با موادمخدر ایران در ترکیه، همکاری خوب قوه قضائیه و وزارت امور خارجه و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان اینترپل و با تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهمان در کشور ترکیه اقامت دارند.

شیرزاد گفت: در پی صدور اعلان قرمز متهمان و اعلان به کشورهای عضو اینترپل سیستم قضائی پلیسی آن کشور محدودیت‌های شدیدی برای آنان ایجاد کرد. وی با اشاره به تلاش ماموران پلیس بین‌الملل فراجا در ردیابی این متهمان و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن آنان به مرزهای ورودی کشور خاطرنشان کرد: متهمان با همکاری پلیس کشور ترکیه از طریق مرز هوایی فرودگاه‌ امام خمینی(ره) به کشور برگردانده و برای رسیدگی به پرونده، تحویل مراجع قضائی شدند.

شناسه خبر: ۹۴۰۳۲

ارسال نظر

پربازدیدترین