|

سارقان بانک‌ مجهز به ابزارهای پیشرفته بودند!

طبق اعلام عضو هیات رئیسه بانک ملی، سارقان صندوق امانات شعبه دانشگاه این بانک مجهز به ابزارهای پیشرفته بودند و محتویات ۱۶۲ صندوق را به سرقت برده‌اند.

کد مطلب : 89006

تسنیم نوشت: مونسان عضو هیات رئیسه بانک ملی درباره جزئیات جدید از سرقت شعبه دانشگاه بانک ملی، اظهار داشت: از 1000 صندوق امانات که در شعبه دانشگاه وجود داشت، حدود 162 صندوق مورد سرقت قرار گرفت.

وی افزود: از 250 صندوق امانات که در اختیار مشتریان بوده، 162 صندوق را با دیلم شکسته اند و هر صندوقی که پر بوده را خالی کرده اند.

این مقام مسئول در بانک ملی با تأیکد براینکه خیلی از صندوق ها پر بوده اند که موفق به خالی شدن آنها نشده اند، تصریح کرد: از همان دیروز بخش های نظامی، انتظامی و امنیتی وارد عمل شدند.

وی در پاسخ به این سوال که سارقان چطور وارد شعبه شدند؟ با وجود اینکه در مکان پر رفت و آمدی قرار دارد، گفت: این موضوع درحال رسیدگی است، دوربین های اطراف توسط نیروهای انتظامی درحال کنترل است.

مونسان گفت: سارقان با ابزار و امکانات پیشرفته ای وارد ساختمان شدند و متاسفانه این اتفاق ناگوار رخ داده است.

او تأکید کرد: امروز مالباختگان دعوت شدند به بانک تا شناسایی اموال صورت گیرد. تعدادی از مالباختگان دیروز بعضا مطلع شده بودند و تا امروز از آنها خوداظهاری انجام شده است که محتویات این صندوق ها چه بوده است.

از دیروز صورت‌جلسه انجام شده است،‌ آثار جرم باقی مانده مورد استفاده نیروهای امنیتی و انتظامی قرار گرفته است.

وی در پاسخ به اینکه خسارات را چطور قرار است پرداخت کنید؟ گفت: با نظارت مراجع قضایی خسارت تمامی مالباختگان توسط بانک ملی پرداخت خواهد شد.

او در پاسخ به این سوال که در بیانیه پلیس به کم کاری برخی ها اشاره شده، شما خودتان هم به این کم کاری ها رسیده اید؟ تصریح کرد: این بیانیه پلیس بوده است، تمام همکاران شعبه حضور دارند و هیچ کدام غایب نیستند؛ رسیدگی ها در حال انجام هست که اگر احیاناً از درون سازمان خلاءهایی وجود داشته به آن رسیدگی شود.

مونسان در باره اینکه آیا صندوق‌ها الارم ندارند؟ هم اینطور گفت که صندوق ها مجهز به سیستم های امنیتی هستند؛ ولی آنطور که متخصصان اعلام کرده اند تیم سارقانی که وارد شعبه شده اند بسیار متبهر و کار کشته بودند که توانسته اند سیستم ها را از کار بیاندازند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین