|

سارق با خودروی خود سرقت می‌کرد

کد مطلب : 85162

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق که سوار بر خودروی 206 از مالکان خودروها متوقف شده شبانه سرقت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش آیند، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در توضیح خبر گفت: دی امسال مرد جوانی به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران مراجعه و از سرقت لوازم داخل خودروی خود خبر داد.
او افزود: شاکی اظهار کرد، ساعت 3 بعدازظهر خودرو خود را در خیابان ولیعصر پارک کرده بودم، ساعت حدود یک نیمه شب وقتی به سراغ خودرو رفتم، متوجه شدم که شیشه‌ها خودرو شکسته شده و لپ‌تاب، مدارک شناسایی، کتاب و جزوات آموزشی به ارزش بیش از 50میلیون تومان به سرقت رفته است.
این مقام انتظامی تاکید کرد: با شکایت مرد جوان؛ کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی راهی محل سرقت شده و با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت، مشاهده کردند که سارق سوار بر خودروی 206 نقشه سرقت را اجرا کرده است.
او گفت: بدین ترتیب با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد خودروی 206 متعلق به مرد جوانی به نام نادر است. نادر 8 سابقه کیفری سرقت لوازم داخل خودرو در پرونده خود داشت. پس از هماهنگی‌های قضائی با مرجع قضائی، متهم جوان در عملیات غافلگیرانه بازداشت شد و در بازرسی از منزل وی 3 قطعه کارت سوخت، کوله لپ‌تاب متعلق به شاکی به همراه وسایل و مدارک دیگری کشف شد.
سرهنگ نجفی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه متهم منکر سرقت بود؛ لیکن با حضور شاکی و شناسایی لوازم و کوله خود از بین اموال مکشوفه، متهم ناچاراً به سرقت از داخل خودرو شاکی اقرار و بیان داشت: لپ‌تاب را در مقابل پاساژی در پایتخت به مرد جوانی به نام فرامرز فروخته است.
سرهنگ نجفی تصریح کرد: در بازرسی وسایل کشف شده از مخفیگاه متهم، کارآگاهان مدارکی را بدست آوردند که متعلق به دکتر جوانی به نام امیر و مرد جوانی به نام بهروز بود. در ادامه دو شاکی جوان شناسایی شده و بررسی‌ها مشخص شد خودرو جک امیر در خیابان ولیعصر پارک بوده که مورد سرقت قرار گرفته و وسایل داخل آن به سرقت رفته است. همچنین خودروی تیبای بهروز نیز به همین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بود.
سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در پایان افزود: تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم احتمالی متهم جوان و دستگیری مالخر متواری از سوی کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین