|

باند کلاهبرداری 70 میلیاردی دستگیر شدند

کد مطلب : 83728

جانشین پلیس تهران بزرگ از دستگیری سرکرده باندی که با ترفند سرمایه گذاری و خرید ملک زیر قیمت بازار ، 70 میلیارد ریال از مال باخته کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش آیند، سردار حمید هداوند در توضیح این بیان داشت: مهر ماه امسال پرونده مبنی بر کلاهبرداری به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع که مال باخته اظهار داشت با 4 مرد به واسطه خرید و فروش ملکی آشنا شده است. این مردان مدعی بودند خانمی را که ساکن یکی از کشورهای خارجی است می‌شناسند و اخیرا به کشور ایران مهاجرت تا با فروش زمین و املاکش در کشور ایران به زیر قیمت بازار بتواند مشکلاتش را حل کند.
جانشین پلیس تهران بزرگ ادامه داد: متهمان با اعتمادسازی و معرفی این خانم به مال باخته و اینکه خرید این اموال سرمایه‌گذاری مناسبی برای اوست، در نهایت مبلغ 70 میلیارد ریال از مال باخته دریافت و دیگر پاسخگوی تماس‌های مال باخته نبوده‌اند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه متهمان اسناد و مدارکی که در اختیار مال باخته قرار داده بودند، جعلی بود تصریح کرد: با رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند هویت و مخفیگاه سرکرده باند را در شمال تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه یکم این پلیس انتقال دهند.
سردار هداوند گفت: متهم در پی چوئی‌های انتظامی به کلاهبرداری از مال باخته با همکاری سایر همدستانش معترف و اظهار کرد، طراحی نقشه کلاهبرداری بر عهده اوبوده و با نشان دادن همدستش که زن میانسالی بود، توانسته است نقشه خود را اجرا کند.
به گفته جانشین پلیس تهران بزرگ دستگیری سایر اعضای این باند در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین