|

کلاهبرداری از 28 نفر در صفحه یک فرد مشهور

کد مطلب : 83722

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که با جعل هویت یک فرد مشهور اقدام به راه‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی کرده بود و از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد خبر داد.
به گزارش آیند، سرهنگ داود معظمی گودرزی اظهار داشت: یکی از افراد مطرح در کشور به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد یک صفحه جعلی با نام و تصاویر وی در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده و اقدام به دریافت وجه و کلاهبرداری از شهروندان می‌کند.
این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد یک صفحه اینستاگرامی با بیش از 90 هزار نفر دنبال کننده با سوءاستفاده از جایگاه اجتماعی شاکی با جعل هویت او با استفاده از تصاویر آرشیوی و ترفند کمک به نیازمندان از کاربران کلاهبرداری می‌کند.
او افزود: کارشناسان پلیس فتا پایتخت با بهره‌گیری از روش‌های فنی مجرم را در فضای مجازی شناسایی و با به دست آمدن اطلاعات هویتی او پس از تشریفات قضایی متهم در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.
سرهنگ گودرزی بیان داشت: مجرم در تحقیقات به‌عمل‌ آمده به ساخت صفحه جعلی با نام و مشخصات شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دریافت وجه از بیش از 28 نفر از شهروندان اعتراف و ابراز پشیمانی کرد، او همچنین انگیزه خود را کسب مال نامشروع و مطرح شدن در فضای‌ مجازی عنوان کرد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: به طور معمول افراد سودجو با استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی و هویت‌های مجازی جعلی که با جذابیت‌های ظاهری اغواکننده آراسته شده اقدام به فریب قربانیان خود کرده و از جملات زیبا و فریبنده برای رسیدن به نیت شوم خود استفاده می‌کنند لذا هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین