|

کارگران شهرداری تحریک شدند که نظم شهر و امنیت روانی را بهم زدند

کد مطلب : 83101

اهواز - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به امتناع کارگران رفتگر شهرداری این کلانشهر از جمع آوری زباله‌ها از سطح شهر گفت: حقوق این کارگران به روز است و عقب ماندگی در پرداخت حقوق آنها وجود ندارد، لذا این احتمال وجود دارد که مسایل دیگری پشت این قضایا باشد.

به گزاش آیند، سیاوش محمودی روز شنبه با تاکید بر پیگیری این شورا برای برخورد با پیمانکاران متخلف افزود: با پیمانکارانی که با کوتاهی خود سلامت و بهداشت مردم را به خطر انداخته‌اند، برخورد قانونی انجام و در صورت نیاز قرارداد آنها فسخ می‌شود.

وی با اشاره به امتناع برخی کارگران رفتگر شهرداری اهواز به ویژه در منطقه ۶ بیان کرد: این اعتصاب این شایبه را ایجاد کرده که شهرداری حق و حقوق کارگران را پرداخت نکرده است در حالی است که حقوق این کارگران به روز است.

محمودی گفت: بررسی شورای شهر و دستگاه‌های نظارتی درباره پرداخت حقوق این کارگران نشان می‌دهد که آنها مطالبه‌ای بابت حقوق ندارند و حقوق ماه جاری خود را سوم بهمن دریافت کرده‌اند.

او با بیان اینکه احتمال می‌دهیم مسایل دیگری پشت این قضایا باشد، ادامه داد: در وهله اول پیمانکار باید پاسخگوی کارگران خود باشد و مسوولیت حقوق و هرگونه درخواست قانونی این کارگران به عهده پیمانکاران و جزو وظایف آنهاست.

رییس شورای اسلامی شهر اهواز تاکید کرد: هیچ دلیلی برای تعطیلی خدمات شهری که سلامت مردم در گرو آن است وجود ندارد.

او افزود: شورای اسلامی کلانشهر اهواز به اولویت پرداخت حقوق کارگران بر حقوق کارمندان شهرداری تاکید کرده و این مهم در ماه‌های اخیر محقق شده است.

محمودی با اشاره به مصوبه شورای شهر اهواز برای پرداخت برخی مطالبه‌های باقی مانده سال‌های گذشته کارگران شهرداری ادامه داد: شهرداری برای پرداخت این سنوات اعلام آمادگی کرده است تا در صورت پیگیری از طریق اداره کار، تشکیل پرونده و تعیین دقیق این مطالبه، به سرعت در پرداخت آن اقدام کند.

او با توصیه کارگران به پیگیری مطالبه خود از طریق قانونی گفت: شهرداری بر اساس مصوبه شورای شهر اهواز موظف به پرداخت مطالبه سنوات معوق کارگران است ولی این مهم زمانی امکان تحقق دارد که کارگران با مراجعه به اداره کار و تنظیم شکایت، حکم قانونی در این زمینه اخذ کنند.

محمودی با اشاره به تهدید و زیرفشار قرار گرفتن برخی از کارگران از سوی برخی افراد، ادامه داد: افراد کمی بین کارگران زحمتکش و خدوم وجود دارند که با تحریک این عزیزان سعی بر برهم زدن نظم شهر و امنیت روانی و شغلی حاکم بر کار را دارند که انتظار داریم این عزیزان به این افراد و برخی پیمانکارانی که به فکر منافع شخصی خود هستند توجه نداشته باشند.

او رویکرد شورای شهر اهواز را حرکت بر مسیر قانون دانست و افزود: شورای کلانشهر اهواز از شهرداری انتظار دارد ضمن تشدید نظارت‌ها در قراردادهای رفتگران و مناقصات جدید، مانع از تکرار چنین حرکت‌هایی که سلامت مردم و بهداشت عمومی را به خطر می‌اندازد، شود.

بنا به این گزارش ، امتناع کارگران رفتگر مناطق مختلف شهری اهواز به ویژه در منطقه ششم شهرداری این شهر موجب تجمع زباله‌ها در برخی معابر این منطقه و نارضایتی اهالی این مناطق شده است.

شهردار اهواز یکی از مهمترین چالش‌های این شهرداری را رابطه ناسالم میان پیمانکاران و شهرداری دانسته و بر اصلاح این رابطه تاکید کرده است. برخی این اعتراض‌ها را به تحریک پیمانکاران به منظور فشار به شهرداری برای جلوگیری از اقدام‌های اصلاحی در دست اقدام این شهرداری می‌دانند.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین