|

نواقص به تخلف منجر می‌شود چون فساد به شکلی آگاهانه و با حجم بالا اتفاق می‌افتد

کد مطلب : 82712
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: نقص‌های قانونی زمینه‌ساز ایجاد تخلف و گاهی نیز فساد می‌شود که باید روند‌ها و فرایند‌ها اصلاح شود.
به گزارش آیند، علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در مدیریت شهری تهران سلسله قواعدی برای پرداخت‌های مالی، قرارداد‌ها و موضوعات مختلف دیگر وجود دارد که مباحث قانونی مربوط به آن‌ها هم شکل گرفته است. اما حتما نقایصی هم وجود دارد و بعضی از این نقص‌های قانونی هم زمینه‌ساز ایجاد تخلف و گاهی هم فساد می‌شوند.

نادعلی افزود: باید روند‌ها و فرایند‌ها اصلاح بشود تا جلوی فساد گرفته شود. این مساله مهم‌تر از شخص فاسد است. ولی حتما در مورد آن شخص فاسدی هم که شناسایی می‌شود باید برخورد‌های قانونی به انجام برسد. ما در مدیریت شهری تهران بر این باور هستیم که باید جلوی تخلف و فساد به موقع و به روشی اصولی به خصوص با اتکا بر ظرفیت‌های قانونی و قاعده‌ها و نظامات موجود گرفته بشود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: نقص‌ها بیشتر به تخلف منجر می‌شود، چون فساد به شکلی آگاهانه و با حجم بالا اتفاق می‌افتد. اما تخلف ممکن است به صورت موردی پیش بیاید. ولی آن بخش‌هایی که مغفول مانده یا برایشان قاعده گذاری مناسبی صورت نگرفته تخلف خیز و فسادانگیز می‌شوند. برای همه آن موارد باید ما در زمینه قاعده‌گذاری چه در شورای شهر و چه در دیگر دستگاه‌ها اقدام کنیم. البته بخشی از این مساله هم به قوانین بالادستی بر می‌گردد که برخی از آن‌ها را مجلس باید تغییر بدهد و بعد به تصویب برساند. / میزان

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین