|

سرنوشت مبهم پاساژ علاءالدین

کد مطلب : 73475

رؤسای دو کمیسیون‌ شورای شهر و شهردار منطقه ۱۱ جهت بررسی ایمنی و دو طبقه اضافه بنای پاساژ علاءالدین جلسه‌ای تشکیل دادند.

به گزارش آیند، این نشست هم اندیشی با حضور مهدی عباسی، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، مهدی اقراریان، رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه ۱۱ در خصوص پیگیری موضوعات ایمنی، شهرسازی و حقوقی پاساژ علاء الدین برگزار شد.

در این نشست مهدی اقراریان رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران ضمن تأکید بر لزوم تأمین ایمنی ساختمان ها به منظور پیش گیری از وقوع حوادث، استفاده از راهکارهای قانونی در موضوعات مرتبط با شهرسازی را برای پیش گیری از وقوع حوادث حائز اهمیت دانست.

اقراریان با بیان این که موضوع ساخت دو طبقه اضافه بنا در پاساژ علاء الدین از طریق کمیسیون حقوقی و نظارت شورا در حال پیگیری است، افزود: از طریق قانون پیگیر تأمین ایمنی و مقاوم سازی ساختمان های نا ایمن هستیم تا استاندارد های لازم برای مجموعه های تجاری رعایت شود.

سید محمد موسوی شهردار منطقه ۱۱، تأمین ایمنی در اماکن عمومی و ساختمان های نا ایمن منطقه را از اولویت های مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: با تلاش های همکاران منطقه در این حوزه برای حفظ ایمنی شهروندان، ساختمان های نا ایمن شناسایی و اقدامات قانونی لازم در دست اقدام است.

گفتنی است؛ رضا علاءالدین در سال ۱۳۵۳ حدود ۱۰۰۰ متر از فضای کنونی پاساژ را خریداری کرد. بخش دیگری از زمین های اطراف تا پایان جنگ و سال‌های ۶۸ تا ۷۰ خریداری شد. پس از تهیه نقشه و طی مراحل قانونی از اوایل سال ۷۴ تخریب و ساخت پاساژ علاءالدین شروع شد. این ساخت‌وساز ۴ سال طول کشید و واگذاری های آن از سال ۷۸ تا ۷۹ فازبه‌فاز انجام شد و در نهایت ۱۱ طبقه با حدود ۱۱۰۰ مغازه در سه فاز واگذار شد.

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین