|

دلیل انفجار لوله گاز در بزرگراه شهید بروجردی مشخص شد

کد مطلب : 72927

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: حادثه آتش سوزی خط لوله زیرزمینی گاز در حریم پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی ناشی از بی احتیاطی و قصور پیمانکار بوده است.

به گزارش آیند، عباس شعبانی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان آنکه حادثه عصر دوشنبه پانزدهم آذرماه، نتیجه بی احتیاطی و قصور پیمانکار در عدم اجرای دقیق عملیات سونداژ و شناسایی معارضات زیرسطحی پیش از اجرای عملیات حفاری بوده است، گفت: وقوع چنین حوادثی به دلیل تعدد تاسیسات زیرسطحی در محل اجرای پروژه های عمران شهری، امری محتمل بوده و البته ضروری است با اطمینان از اجرای کامل ملاحظات مربوط به ایمنی و شناسایی دقیق محل تاسیسات، از تکرار آن جلوگیری کرد.

او افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است و مدیریت آن نمونه قابل قبولی از هماهنگی عملیاتی نیروهای خدمات شهری، آتش نشانی، امداد و نجات، اورژانس و نیروهای خدوم انتظامی بود.

شعبانی اظهار کرد: در راس معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران که کارفرمای پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی به شمار می آید، از لحظات اولیه وقوع حادثه تا زمان رفع کامل خطر و تحویل به واحدهای اجرایی شرکت گاز، به اتفاق مدیران و کارشناسان مربوطه در محل حادثه حضور داشته تا فرآیند اطفای حریق و جابجایی دستگاه حفار ضمن هماهنگی با سایر عوامل حاضر در میدان تسهیل شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران عنوان کرد: مواجهه با معارضات تاسیساتی یکی از تفاوت های عمده اقدامات عمرانی در محیط های درون شهری و برون شهری است همچنین استعلام محل دقیق تاسیسات از شرکت های خدماتی، عمدتاً به دلیل مشکلات موجود در نقشه های «چون ساخت» به نتایج مورد انتظار ختم نمی شود.

او تصریح کرد: اجرای اقداماتی از قبیل حفاری و خاکبرداری نیازمند گمانه زنی و شناسایی محل دقیق عوارض زیرسطحی است و تاکیدات لازم در این زمینه به تمام کارگاه های عمرانی شهر تهران ابلاغ شده تا حتی الامکان از بروز حوادث مشابه پیشگیری شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی شامل مسیری ۳۷۰۰ متری حدفاصل بزرگراه آزادگان تا میدان جانبازان است و بهره برداری از آن علاوه بر تسهیل دسترسی های شرقی- غربی در پهنه جنوب غرب پایتخت، امکان حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه ۱۸ را فراهم خواهد کرد. / مهر

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین